A Reuters beszámolója szerint az OTP azt várja, hogy adózott eredménye három éven belül eléri az egymilliárd eurót, és ha ez a fajta erő meglesz, akkor a bank elég nagy lesz ahhoz, hogy az EU nyugati felén is komolyan vegyék.
"Az OTP-nek elegendő tere van a növekedésre legalább a következő tíz évben, és ha a növekedési tér elfogy és a cég stagnálni kezd, akkor majd vezetői szívesen átadják a helyüket az újonnan jövőknek" - mondta Csányi.
"A következő tíz évben még felvásárlások nélkül is elég tennivalónk van azokon a piacokon, amelyeket már megszereztünk. Ha a felvásárlási lehetőségek elfogynak, és nem lesz már megvenni való bank sem keleten, sem nyugaton, akkor majd a profitból saját részvényeinket kezdjük visszavásárolni, így növelve a részvény árát" - folytatta.
A közeli cél: felvásárlások Közép- és Kelet-Európában, és legalább 10 százalékos részesedés elérése a megszerzett piacokon. "Hamarosan bemegyünk Szerbiába, és Horvátországban is mindenképpen megjelenünk. Ha a mostani próbálkozásunk nem lesz sikeres, akkor ez viszonylag szerény jelenlét lesz. És nem zárhatok ki valamit Ukrajnában sem" - idézte az OTP vezetőjét a Reuters.
Az OTP a szerb Jubankára és a horvát Nova Bankára pályázik, és tárgyal bankok szerzéséről Szlovákiában és Romániában is - ez utóbbi piacokon már jelen van -, és lehetséges egy vásárlás a bolgár egység, a DSK kiegészítésére is.
Csányi azt jósolja, hogy öt éven belül nagyobb konszolidációs folyamat kezdődhet a térségben, amelyben egyesülésekre és felvásárlásokra kerülhet sor a legnagyobb bankcsoportok között. "Az Erste Bank, a HVB és a görög Ethniki Trapeza lehet részese ennek a folyamatnak. Mi vevők avagy egyesülési partnerek leszünk, de azt megígérem, hogy nem leszünk felvásárlási célpont" - tette hozzá Csányi.