A Vodafone Magyarország Rt. a licencért részben az UMTS árbevétel mértékétől függően, de összesen legkevesebb 16,5 milliárd forintot fizet majd az engedély teljes időtartama alatt - áll a mobilszolgáltató sajtóközleményében. Vitai Attila vezérigazgatója szerint az UMTS szolgáltatás sikere esetén ez az összeg végül akár néhány milliárd forinttal magasabb is lehet. Vitai hangsúlyozta, hogy mindhárom mobilszolgáltató egyenlő méretű 3G frekvenciatartományokat vásárolt meg.
„A megállapodás egyértelműen jelzi a Vodafone magyarországi elkötelezettségét”, tette hozzá a vezérigazgató, „hiszen 2004-ben cégünk nemcsak az UMTS licencet vásárolta meg, de az elkövetkező években mintegy 500 millió eurót szándékozik befektetni a hálózatépítésbe és szolgáltatásfejlesztésbe.”
A Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH) még augusztus 31-én hirdette meg az UMTS pályázatot, amelyen mindhárom jelenlegi mobil távközlési vállalat megkapta a jogosultságot a harmadik generációs szolgáltatáshoz. A magyarországi harmadik generációs mobil szolgáltatási pályázat legkevesebb nettó 52,5 milliárd forintos bevételt hoz a magyar államnak.
A Vodafone 2004-ben nettó 5,5 milliárd forintot, 2005-ben nettó 2,5 milliárd forintot fizet, majd a hátralévő években - 2006 és 2019 között - az UMTS szolgáltatásból származó árbevételének 0,3 százalékát, azzal a garanciával, hogy amennyiben ez az összeg nem éri el a 8,5 milliárd forintot, akkor a különbséget megfizeti - közölte az NHH. A Vodafone ugyanakkor azt is vállalta, hogy az UMTS árbevétel 0,3 százalékából származó licenszdíjrésznek nincs meghatározott felső határa.
Az NHH korábbi döntése szerint az "A" blokk nyertese a T-Mobile Magyarország Rt. összesen nettó 17 milliárd forintot, a "C" blokkban a szolgáltatási jogot elnyerő Pannon GSM pedig 19 milliárd forintot fizet. A pályázat sikeres lezárását követően 2006-ban elindulhat Magyarországon a harmadik generációs mobiltelefon szolgáltatás. Az UMTS megjelenésével a hagyományos telefonvonalas, illetve a kábeltelevíziós hozzáférések mellett egy harmadik szélessávú internet-hozzáférést biztosító technológia jelenik majd meg Magyarországon - közölte az NHH.