Mivel az adatok különbözősége csak megközelítő összehasonlítást tesz lehetővé, az egyes országokat százalék szerinti országcsoportokba sorolták, abszolút országok közti rangsort nem minden esetben állítottak fel. 100 százaléknak (100-as index) a 30 OECD-ország egy főre jutó átlagos GDP-jét vették.
Az OECD a mostani kimutatásban - amelyet az EU statisztikai hivatalával, az Eurostattal karöltve végzett - a 2002-es adatokat vetette össze, ezt megelőzően 1999-ben végzett hasonló felmérést. A szervezet három évenként ad ki ilyen jellegű összevetést.
Ezek alapján a vezető országcsoportba - a 120-as index felett - Luxemburg, Norvégia, az Egyesült Államok, Írország, és Svájc került.
A gazdagsági középmezőny felső részében (100-120 közötti indexérték) Ausztria, Dánia, Hollandia, Kanada, Izland, Nagy-Britannia, Belgium, Svédország, Ausztrália, Finnország, Franciaország, Japán, Olaszország és Németország kapott helyet.
A középmezőny alsó részében (50-99-es index) Magyarország mellett Spanyolország, Izrael, Új-Zéland, Ciprus, Görögország, Portugália, Szlovénia, Dél-Korea, Málta, és Csehország szerepel. Pontosabb lebontásban Magyarország a csoportban 56-os, Csehország 65-ös indexet kapott.
Az alacsony jövedelmű államok csoportjában (50-es index alatt) Szlovákia, Észtország, Lengyelország, Horvátország, Litvánia, Lettország, Mexikó, Oroszország, Bulgária, Románia, Törökország és Macedónia található. Lengyelország 44-es, Bulgária és Románia 28-28-as indexet kapott, a sort záró Macedónia pedig 24-eset.
Elemzők számára a legnagyobb meglepetés Írország, amely most 129-es mutatót ért el az 1999-es 114-es után. Negatív meglepetés viszont Németország, amely az 1999-es 12. helyről a 19-re csúszott, 105-ös indexszámmal.