A győztest ugyan kiválasztották, ám a nyertes nem küldte vissza a szerződés tervezetét. A jelenlegi helyzetben nem valószínű újabb tender meghirdetése - közölte vezérigazgató.
Hozzátette: az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Rt. által birtokolt cég a befektetői érdeklődésre reagálva hirdette meg a pályázatot. A bányában 1999 óta tartósan szünetel a termelés, így már korábban elárasztották az aknát és a vágatokat.
Papp Béla szerint több hasznosítási elképzelés született. A színesfémbányászat újraindítása mellett az is felmerült, hogy vízi erőműként működtetnék a vertikumot. Az 1200 méter mély aknából ugyanis olcsó, úgynevezett éjszakai árammal felszivattyúzható a víz, amit nappal azután egy turbinán áteresztve le lehet engedni. Az így keletkező áram pedig csúcsidőben drágábban értékesíthető.
Az elképzelések szerint a befektetők a színesfém bányászat újraindítására is opciót nyerhettek volna: egy 4-5 éves kutatási időszak végén a most kialkudott árért vásárolhatta volna meg a nyertes a bányát.
Holló Imre, a 3100 lakosú mátrai község polgármestere hangsúlyozta, hogy a térség iparának szűkülésével nehéz helyzetbe került a falu. Emlékeztetett arra, hogy a rendszerváltást követően az ércbánya mellett töredékére zsugorodott a Mátravidéki Fémművek, s most a felszámolás sorsára jutott a parádsasvári Parád Kristály Rt. is. Úgy vélte, legalább ezer új munkahely hiányzik a térségből.