"Jelenleg nincs napirenden a Pannon név megváltoztatása, és a magyar leányvállalat France Telecomnak történő eladásáról szóló hír egyszerűen hazugság" - fogalmazott a hvg.hu-nak Dag Vangsnes, a Telenor nemzetközi mobilüzletágának szóvivője, aki azonban nem kívánt további részletekről beszélni a magyarországi névváltásról elterjedt hírekkel kapcsolatban.
A Pannon GSM névváltásáról a hvg.hu információi szerint azonban már hetek óta beszélnek a hazai reklám- és hirdetési szakmában, és a Budapest Business Journal (BBJ) is erről ír meg nem nevezett forrásokra hivatkozva.
A portfolio.hu szerint a névváltás két úton valósulhat meg: a francia France Telecom megvásárolja a Pannon GSM-et a norvég Telenortól, vagy a Pannon GSM, illetve a Telenor stratégiai szövetséget köt az Orange-zsal. A második eset megvalósulása is jelentős változást hozhat, mivel így a Pannon GSM-nek ki kell lépnie jelenlegi mobil szövetségből (Starmap) - teszi hozzá a portál.
Egy márkanév átvétele nem ismeretlen fogalom, a Vodafone rendszeresen alkalmazza. Ahol nincs Vodafone érdekeltség, ott a brit mobilcég ilyen egyezségekkel biztosítja jelenlétét. A megállapodás mindkét oldalnak jó. A globális márkának azért mert újabb országokban tud megjelenni szolgáltatásaival rendkívül alacsony költséggel, miközben a helyi mobilcég alacsony áron megkapja egy nemzetközi háttér előnyeit mind hálózatban, mind tartalomban, mind marketingben.
A Pannon esetleges névváltásával Európa három legerősebb márkája csatázna egymással a magyar mobilpiacon. Az Orange név segítségével a Pannon eredményesen vehetné fel a harcot a két másik erős márka ellen. Ne felejtsük el, hogy a Westel névváltása sikeresnek tekinthető, így a Pannon (Telenor) minden bizonnyal nem elutasító egy ilyen irányú megkereséssel kapcsolatban.
A Pannon névváltása jelentőségben felveszi a verseny a Matáv májusra időzített brandcseréjével. A térségben Szlovákiában és Romániában van jelen az Orange.