A kereskedők szerint egy londoni befektetési alap, a Royal Bank of Scotland adott el nagy tételben forintot. A piacon elterjedt pletyka szerint a Magyar Nemzeti Bank sem érintetlen abban, hogy gyengült a forint.
Más értesülések szerint viszont a jegybank nem interveniált, hanem több nagy, eddig a forint erősödésére játszó nyugati alap profitrealizáló forinteladásáról van szó.
A forgalom jelentős a piacon, az eurót jelenleg a 243,50 forint/eurós kurzus körül jegyzik. Kérdés persze, hogy a forint gyengülése tartós marad-e - mondják a piacon.
A forintgyengüléssel párhuzamosan közepes eladási hullám indult az állampapírok másodpiacán: a hozamszintek minden lejáratra 10-15 bázisponttal emelkedtek. A piaci események meglátszottak az Államadósság-kezelő Központ (ÁKK) déli kincstárjegy-aukcióján is, ahol a 12 hónapos papírok átlaghozama 20 bázisponttal újra hét százalék fölé emelkedett. Az érdeklődés olyannyira lanyha volt, hogy az ÁKK hatmilliárd forinttal még csökkentette is az eredetileg 30 milliárd forintosra tervezett kibocsátást.