Mint Ladvánszky György elmondta, az MDF által az ORTT-be delegált Wéber János nyújtotta be eredetileg a Székely Gabriella elmozdításáról szóló javaslatot, amelyhez ő a tisztségbe személyt javasló kapcsolódó indítványt tett, hogy "az alap ne maradjon igazgató nélkül". Hozzátette, az általa javasolt Farkas István mellett szól, hogy "sokoldalú ember", hiszen egyebek mellett "vezetési, műszaki és televíziós tapasztalata is van". Több országos napilap írt arról csütörtöki számában, hogy az ORTT menesztheti a tisztséget alig háromnegyed éve betöltő Székely Gabriellát.
A Népszabadság szerint "munkáját megköszönve, indoklás nélkül leváltanák az egyik legnagyobb magyarországi pénzalap, a médiahatóság kezelésében lévő Műsorszolgáltatási Alap igazgatóját", akinek helyére a Duna Televíziót felügyelő közalapítvány kuratóriumának egyik, a szocialista párt által delegált tag kerülne.
"Farkas István ugyan még le sem mondott a műholdas csatornánál, ám az önéletrajza már ott fekszik a médiahatóság tagjai előtt egy levéllel együtt, amelyben jelzi: három napon belül megválik a kuratóriumi megbízásától, ha megválasztják" - írja a lap, amely szerint "az ügyet politikailag különösen pikánssá teszi, hogy Székely Gabriellát többen az SZDSZ-hez kötik".
A Magyar Nemzet arról ír, az MDF által az ORTT-be jelölt Wéber János javasolta - indoklás nélkül - Székely Gabriella elmozdítását, de a szocialista párt javaslatára a médiatestületbe került Ladvánszky György kezdeményezte, hogy az alap új vezetője Farkas István legyen.
Az ORTT a Műsorszolgáltatási Alap kezelője; elkülönített pénzalapként a médiatörvényben rögzített feladata "a közszolgálati műsorszolgáltatás, a közműsor-szolgáltatók, a nem nyereségérdekelt műsorszolgáltatók, a közszolgálati műsorok és műsorszámok támogatása, a kultúra megőrzése és továbbfejlesztése, a műsorok sokszínűségének biztosítása", valamint a törvényben meghatározott egyéb célok támogatása - olvasható az alap internetes bemutatkozójában.
Működésének forrásai a műsorszolgáltatási díjak, pályázati díjak, a műsorszolgáltatási szerződés megszegéséből eredő kötbér és kártérítés, a bírságok, az üzembentartási-díj, az önkéntes befizetések és egyéb bevételek (mint például a pénzügyi műveletek eredménye vagy a visszakövetelt és visszatérített támogatások).