Kifejtette: javaslataik többsége az adatszolgáltatások és a befizetések egyszerűsítését szolgálja. Így például a jövőben a vállalkozások minden adót egy számlaszámra fizetnének be, s nem kellene adónemenként külön utalniuk. Ugyancsak egy helyre kellene a jövedelmekről adatot szolgáltatni, és nem külön az adóhivatalnak és a nyugdíjbiztosítónak.
Ehhez hasonlóan egyszerűsödnének a nyugdíjpénztárakkal és a különböző jövedelmekkel kapcsolatos befizetések is. A bevallásokat nem kellene nyugdíjpénztáranként külön megtenni, hanem egységesen csak egy hivatalhoz eljuttatni. Két év múlva megszűnne a munkáltatói adómegállapítás, és csak az önadózás és az adóhatósági adómegállapítás maradna, ami a munkáltatók terheit jelentősen csökkentené.
Zara László elmondta: egyszerűsödne a munkavállalási nyilvántartás is. Az EMMA nyilvántartási rendszert az albizottság javaslata szerint integrálni kellene az Országos Egészségpénztárba, s így csak egy helyre kellene eljuttatni az ezzel kapcsolatos dokumentumokat.Az albizottság vezetője közölte, ezeket a javaslatokat a főbizottság is támogatja.
Az albizottság javasolta azt is, hogy a betéti társaságok választhassanak a kettős és az egyszerűsített könyvvitel között. Így például az 50 millió forint árbevétel alatti családi vállalkozásoknak nem kellene kettős könnyvitelt vezetniük, csupán a bevételeiket és a kiadásaikat kellene nyilvántartaniuk.
Zara László elmondta: erről a javaslatukról a főbizottság még nem döntött, de Draskovics Tibor pénzügyminiszter személyes találkozásuk alkalmával kifejtette, hogy egyetért vele. Ehhez hasonlóan a miniszter támogat minden olyan albizottsági javaslatot is, amelyik az egyszerűsítést, illetve az adóhatóság munkájának hatékonyságát szolgálja.
A pénzügyminisztériumbeli szakértőkkel való együttműködésükről Zara László elmondta: kezdetben nagy volt az ellenállás részükről a javaslataikat illetően, de ez a folyamat végére megváltozott. Igaz, a minisztérium számviteli főosztálya még most sem támogatja a betéti társaságokkal kapcsolatos egyszerűsítési felvetésüket.