A 12 éves lejáratú kötvény méretét még nem rögzítették, az összeg meghaladhatja az 500 millió fontot - tették hozzá. A kibocsátás főszervezője a Citigroup és a Royal Bank of Scotland.
A tavaly áprilisban kiadott előző, ugyancsak 500 millió fontos, de tízéves lejáratú magyar fontkötvény szelvénye 5,5 százalékos, kibocsátási és másodlagos forgalmazási ára 99,309 százalék volt. A kötvény hozamfelára a kibocsátáskor 0,53 százalékponttal haladta meg a 2014-es lejáratú 5 százalékos brit államkötvényt, és 0,20 százalékponttal az irányadó eurókamatcsere-hozamot (midswap).
Az Államadósság Kezelő Központ Rt. (ÁKK) április 15-én bízta meg a főszervezőket. Az ÁKK a befolyó összeget a finanszírozási tervvel összhangban, a 2005-ben lejáró adósság finanszírozására használja fel.
Magyarország legutóbb februárban adott ki eurokötvényt, 1 milliárd euró összegben, 15 évre, évi 3,875 százalékos fix kamatra, a hozama 0,233 százalékponttal haladja meg az ezen a lejáraton referenciának számító francia államkötvény hozamát. Ez 0,12 százalékpontos hozamfelárnak felel meg az irányadó átlagos eurókamatcsere-hozam fölött.
Ezt megelőzően Magyarország legutóbb tavaly októberben adott ki eurokötvényt, annak induló hozama 0,273 százalékponttal haladta meg a hasonló futamidejű német kormánykötvény hozamát, az irányadó átlagos eurókamatcsere-hozamhoz viszonyítva ez 0,12 százalékpontos felárnak felelt meg. A korábbi, tavaly januári eurokötvény induló hozamfelára 0,29 százalékpont volt az átlagos eurókamatcsere-hozam felett.
Az ÁKK december elején tette közzé, hogy az idén mintegy 3,5 milliárd euró bruttó devizakötvény kibocsátást tervez, ebből 2-2,5 milliárd eurónyira az év első felében, ezen belül egy 500 millió dolláros kötvényre januárban kerül sor. Az összes devizakötvényből 1,9 milliárd eurónyi lesz a lejáratokon felüli, nettó kibocsátás.