168 nevet tartalmaz a Manager Magazin ma megjelent számában szereplő feketelista, amelyen az elmúlt öt évben csődbement utazási irodák és egyéb, turizmussal foglalkozó cégek szerepelnek. Az utazásszervezéssel foglalkozó cégek piacán állandóan változnak a szereplők, s gyakran – főként nyáron, nyár végén - hallani olyan vállalkozásról, amely fizetésképtelenség miatt nem tudja hazahozni külföldről az utasait.
"Mint egy zsák bolha" – így jellemezte az állandóan változó szektort az Magyar Kereskedelmi és Engedélyezési Hivatal egyik szakembere, ami az adatok ismeretében nem meglepő. A legfrissebb kimutatás szerint, nem tévedés, 1145 bejegyzett iroda folytat utazásszervezői, vagy -közvetítői tevékenységet. Ezek közül a szigorúbb feltételek mellett folytatható kiutaztatással is 529 társaság foglalkozik, miközben a Manager Magazinnak nyilatkozó piaci szakemberek szerint is legfeljebb 180-200 olyan „komoly” iroda működik, amelyek a szervezett külföldi utazásokra évente befizető 600-700 ezer ügyfél nagy részét elviszik. A durván évi 50 milliárd forintos piac többi résztvevője leginkább csak vegetál, többnyire csekély tőkeerejű, kis családi kft.-k és bt.-k formájában.
A Manager Magazinban olvasható lista az interneten is elérhető. A felsorolt cégek között olyan nevek találhatóak, mint a Mercator Travel, a Jorgos Travel Kft. És az Eurotours Utazási Iroda. A listán szereplő 168 cégből 94 Budapesten, 74 vidéki városokban működött. A teljes dokumentum letölthető a magazin weboldaláról.
Megjelent az elmúlt öt év tönkrement utazási irodáinak listája
Utolsó frissítés:
Ha télen cunami dúl Ázsiában, és ezrek mondják vissza a megrendelt utakat, akkor nyáron szükségszerűen gondok lesznek az utazási piacon? Még mindig túl sok az utaztató, ráadásul a korábbi csődök felelősei, a szabályokat megkerülve, továbbra is foglalkoznak utazásszervezéssel.