A vizsgált időszakban a kereskedelmi szálláshelyek 561 ezer belföldi vendéget fogadtak, akik közel 1,3 millió vendégéjszakát töltöttek el ott. A vendégek száma 9, a vendégéjszakáké 7 százalékkal volt magasabb az egy évvel korábbinál.
Tavaly január–márciusban a kereskedelmi szálláshelyekre érkező külföldi vendégek száma 14, az éjszakáké 15 százalékkal nőtt egy év alatt. A belföldi vendégszám 4, az éjszakák száma 5 százalékkal volt magasabb, mint 2003 első negyedévében.
A kereskedelmi szálláshelyekre érkező külföldi vendégek száma jelentősen, a belföldi vendégek száma kisebb mértékben emelkedett az idén az első negyedévben.
Az Európai Unió országaiból érkezett a külföldi vendégek 70 százaléka, akik több mint egy millió éjszakát töltöttek a kereskedelmi szálláshelyeken. Legtöbben Németországból, Nagy-Britanniából, Ausztriából, Olaszországból és az Amerikai Egyesült Államokból érkeztek.
A külföldivendég-forgalom - az eltöltött vendégéjszakák száma alapján - jelentősen megnövekedett a Közép-Dunántúl és a Közép-Magyarország tervezési-statisztikai régiókban. Míg más régiókat így a nyugat-dunántúlit, az észak-alföldit és az észak-magyarországit csökkenés jellemezte. Az üdülőházak kivételével a szállástípusok mindegyikében több éjszakát töltöttek el a külföldiek, mint tavaly.
A szállodák forgalma az átlagoshoz hasonlóan emelkedett. A gyógy- és wellness-szállodák 9-19 százalékkal több külföldi vendégéjszakát regisztráltak, mint 2004 január-márciusában. A többi szállástípus közül a panziókat és az ifjúsági szállókat erőteljes, a turistaszállókat és a kempingeket kisebb mértékű fellendülés jellemezte.
A szállodákban 14 százalékkal nőtt a belföldi vendégek, 10 százalékkal a vendégéjszakák száma. A többi szállástípus belföldivendég-forgalmát eltérő tendenciák jellemezték.