A társaság tavaly kapta vissza működési engedélyét és 2004 folyamán csak kilenc hónapig működött, ez a magyarázata annak, hogy mérlegfőösszege az egy évvel korábbihoz képest 10,3-szorosára bővült. Piaci részesedése ennek ellenére a tulajdonos K & H Bank korábbi közlése szerint 2004 végén már 14,2 százalékot ért el, s 137,5 milliárd forintos forgalmával a harmadik legsikeresebb brókercég volt.
A tavalyi veszteség oka a várható veszteségekre képzett céltartalék volt. "A társaságnál jelentős visszaélések történtek, amelyekből származó veszteségek fedezetére a társaság 11,428 milliárd forint céltartalékot képzett. A jelentős bizonytalanságok miatt az ügy végső kimenetelét jelenleg nem lehet megítélni, és a tényleges veszteség jelentősen eltérhet a megképzett céltartalék összegétől" - áll a független könyvvizsgáló jelentésében.
Az Ernst and Young Kft. véleménye korlátozása nélkül felhívja a figyelmet arra: a társaság tőkehelyzete miatt pénzügyi segítséget kért és kapott tulajdonosától, s az, hogy a jövőben is folytatni tudja a tevékenységét, attól függ, hogy a tulajdonos elegendő forrást biztosít-e számára a jövőben.
Az anyabank a veszteség rendezésére tavaly többször is - magasan a névérték felett - megemelte a leánycég tőkéjét, s egy ízben tőkeleszállítást is végrehajtott. Ennek következtében jegyzett tőkéje az egy évvel korábbi 637,3 millióról 200,4 millió forintra csökkent, saját tőkéje pedig -8,232 milliárdról 1,007 milliárd forintra javult.
A tulajdonos K & H Bank vezérigazgatója, John Hollows április végén azt mondta „a brókercégnél jelenleg nem látnak okot további tartalékolásra, de ha bírósági eljárás során kiderülne, hogy szükség van rá, természetesen növelni fogják a tartalék összegét”.
K & H Equities: 3,846 milliárdos veszteség
Utolsó frissítés:
A K & H Equities Rt. 2004-ben 14,589 milliárd forint mérlegfőösszeg mellett 3,846 milliárd forint mérleg szerinti veszteséget könyvelt el, saját tőkéje az év végén 1,007 milliárd forint volt.