A levélben a kormánymeghatalmazott meglepettségének hangot adva azt közli: nincs tudomása olyan tényekről, hogy bérleti szerződést kötöttek volna a céggel.
Több napilap június elején a Szlovákiai Vízgazdálkodási Vállalatra (SVV) hivatkozva arról számolt be, hogy szlovák elképzelések szerint az SVV 66 százalékát tulajdonló Enel üzemeltetné a létesítményt, ezzel 35 százalékban részesülve a bevételből. "Ilyen információt egészen biztosan nem tett a szlovák vállalat közzé" - olvasható Dominik Kocinger válaszlevelében.
A kormánymeghatalmazott a szlovák kormány tavaly júniusi határozatára utalva arról tájékoztatja a KVM-et, hogy az SVV a bősi létesítmények üzemeltetésére a Szlovák Villamos Művekkel kötött szerződést, amelynek "formáját" nem pontosították.
Magyarország tulajdonos a szlovákiai vízerőműben, ezért a magyar fél nélkül nem lehet dönteni üzemeltetési kérdésekben. A sajtóban megjelent hírek nyomán kért tájékoztatást Erdey György, a KVM helyettes államtitkára, a dunai vízlépcső ügyének magyar kormánymeghatalmazottja Dominik Kocingertől az üzemeltetéssel kapcsolatos szlovák elképzelésekről.