A dpa ügynökség betekintése elsősorban Németország helyzetét vizsgálta, ahol - a felmérés alapján - a megkérdezettek 90 százaléka a magas munkaköltségeket kifogásolta, 80 százalék pedig a magas adóterheket. Peter Englisch, az Ernst and Young munkatársa szerint Németországban összességében a szabályozottság magas foka, a kevéssé rugalmas munkapiac, és a magas szociális normák a befektetők legnagyobb aggályai, a magas munkaköltségek mellett.
Englisch arra figyelmeztetett, hogy Kína, India és a kelet-európai államok a fenti okok miatt letaszíthatják helyéről Németországot. A befektetők a pozitívumok között elsőként a munkaerő képzettségét és a jó infrastruktúrát jelölték meg, de a jogbiztonság és a politikai stabilitás is erősen nyomott a latban.
A lehetséges befektetők mindenekelőtt az információtechnológiában – ezen belül elsősorban a távközlésben - látnak lehetőséget Németország előtt, továbbá az autóiparban, és a vegyiparban.
Kína a gazdaságilag legvonzóbb ország
Utolsó frissítés:
Továbbra is Kína a világ gazdaságilag legvonzóbb országa, megelőzve a második helyezett Egyesült Államokat és a harmadik helyen álló Indiát. Az Ernst and Young - 672 nemzetközileg aktív cég megkérdezése alapján végzett - vizsgálata szerint a negyedik hely Lengyelországé, az ötödik pedig Németország.