A forint szerdához képest 29 bázisponttal 12,15 százalékra gyengült a +/-15 százalékos ingadozási sáv erős oldalán. A kereskedők szerint reggel a régiós valuták esése a lengyel piacról indult el, ahol egy külföldi nagybefektető jelentős összegű zlotyt adott el. A piacon egyelőre csak találgatják a hirtelen gyengülés okát.
A cseh, lengyel, szlovák és magyar valuták közül a forint gyengült a legkisebb mértékben, de ha folytatódik a zloty romlása, az euró/forint akár a 249-es szintet is tesztelheti. Reggel az euró 4,02 zlotyról 4,12-re drágult. Ha zloty gyengülése visszafordul, az eurót/forint ismét a 247-es szint közelébe juthat - mondják a piacon.
Az euró/dollár kurzus nem sokat változott a nemzetközi piacokon, Budapesten viszont a forint gyengülése miatt erősödött a dollár. Reggel 207,60/80 forinton jegyezték az amerikai valutát szemben a 207,30/40 forintos szerdai árfolyammal.
A piacon az Európai Központi Bank mai kamatdöntését várják, bár erősödik az a vélemény, hogy megtorpant az európai kamatcsökkentési trend. A kamatpiacon az overnight és a tomnext kamat 6,70/90 százalékon maradt, de a piacon csökkenésre számítanak.
Az Államadósság Kezelő Központ a 2010/B ötéves államkötvény mai aukciójára 35 milliárd forintnyit ajánlott fel, szerdán erre a lejáratra 6,18 százalékos másodpiaci hozam alakult ki. A piacon átlagos keresletet, és nagyjából ugyanekkora hozamot várnak. Csökkentő hozamra és jelentős túljegyzésre számítanak a 2015/A államkötvényből, amelyből 25 milliárd forintnyit aukciónál az ÁKK. Szerdán a másodpiacon 6,06 százalékos referenciahozam alakult ki a tízéves lejáraton.
A zloty miatt romlik a forint
Utolsó frissítés:
A forint régiós hatásokra jelentősen gyengült csütörtökön reggel a bankközi devizapiacon, az eurót 248,00/10 forinton jegyezték, 80 fillérrel erősebben a 247,20/25 forintos szerdai árfolyamnál.