Az augusztus 3-5-e közötti jegyzési időszakban a befektetési jegyekből 3 milliárd forintnyi kerül kibocsátásra. A Raiffeisen bankcsoport szervezett és transzparens formát kínál ahhoz, hogy a készülő filmalkotások hozzájuthassanak a támogatásokhoz és a támogatók igénybe vehessék a támogatásuk után őket megillető adókedvezményt - közölte a hitelintézet.
A Magyarországon készülő filmalkotást támogató társaságok - a hatályos jogszabályok szerint - a támogatásként adott összeget költségként elszámolhatják, másrészt a támogatás mértékének megfelelő - maximum a fizetendő adó 70 százalékát kitevő - összeggel csökkenthetik társasági adóalapjukat.
Az RFA befektetési jegyeit megvásárló befektető kezdeti befektetésével megegyező mértékig jogosulttá válik a támogatásra, amennyiben a Raiffeisen Consulting Rt.-vel tanácsadói szerződést köt és a támogatási igények ezt lehetővé teszik. A támogatás tényleges felhasználásáig az alap likvid kamatozó eszközökbe fektetve pénzpiaci hozamot biztosít a befektetőknek/támogatóknak.
A Raiffeisen Bank 3 milliárd forint induló befektetéséből 500 millió forint erejéig az adókedvezményt is igénybe kívánja venni, befektetésével is demonstrálva a konstrukció sikerességébe vetett hitét - közölte a hitelintézet.
A Raiffeisen bankcsoport a magyarországi filmgyártás komplex pénzügyi kiszolgálását célozza meg. Ez biztos támogatói háttér közvetítését jelenti a filmelőállítók számára a bankcsoport garanciavállalása mellett.
A Raiffeisen Consulting az idén 25 filmgyártó társasággal kötött együttműködési megállapodást a produkciójukban készülő filmalkotások támogatásában való közreműködésre. E szerződéses háttér alapján megközelítőleg 600 millió forint összegű támogatás válik elérhetővé az idén készülő filmalkotásokhoz, ami a teljes magyarországi közvetlen költséggel kalkulálva 3 milliárd forintig teszi lehetővé filmalkotások Magyarországon történő gyártását.
Már jegyezhető a filmtámogatási befektetési jegy
Utolsó frissítés:
Megkezdődött a Raiffeisen Filmtámogatási Alap (RFA) befektetési jegyeinek nyilvános forgalomba hozatala. Az 1 forint névértékű, határozatlan futamidejű befektetésijegyeket névértéken lehet jegyezni, a minimálisan jegyezhető mennyiség 100 millió forint.