A magyar hatóságok jogi lépést fontolgatnak a Figaro cikke miatt

Utolsó frissítés:

Szerző:

szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A magyar hatóságnak nincs tudomása arról, hogy egy nemzetközi repülésügyi szervezet, az ICAO Magyarországot is tartalmazó listát állított volna össze azokról az országokról, ahol repülésbiztonsági hiányosságokat tapasztalt; a magyar hatóság vizsgálja, hogy milyen jogi formában reagálhatna az erről szóló cikkre - mondta el Bajkó Erika, a Polgári Légiközlekedési Hatóság (PLH) szóvivője.

A Nemzetközi Polgári Repülésügyi Szervezet (ICAO) 2001-ben végzett auditot Magyarországon, a szükséges intézkedések megtételét pedig 2003-ban ellenőrizték - hangsúlyozta Bajkó Erika a francia Le Figaro-ban megjelent listával kapcsolatban. "Akkor a szervezet az észrevételekre tett intézkedések kétharmadát teljes mértékben elfogadta" - hangsúlyozta Bajkó Erika, hozzátéve, hogy az észrevételek egyike sem volt olyan fajsúlyú, ami indokolná
Magyarország szerepeltetését egy ilyen listán. A listaállítás ráadásul ellentétes az ICAO elfogadott elveivel - fűzte hozzá.

A szóvivő felhívta a figyelmet arra, hogy létezik, egy, a szakértők számára nyilvános, a repülés biztonságával összefüggő adatbázis, a Safety Audit Foreign Aircraft program. Ebbe az adatbázisba egységes ellenőrzési és értékelési elvek alapján kerülnek be adatok légitársaságokról, hatóságokról és más szervezetekről. "Ebben az adatbázisban egyetlen olyan észrevétel sem szerepel, amely hátrányos lenne Magyarország számára" - hangsúlyozta Bajkó Erika.