Sugár András, a T-Mobile Magyarország Rt. vezérigazgatójának távozásával kapcsolatban a Magyar Telekom sajtófőnöke a Népszabadságnak azt mondta: nem tudnak arról, hogy a csoport felső vezetésében változás következne be, erről ugyanis az igazgatóság határoz, amely eddig nem hozott ilyen döntést.
A testület hétfőn ül össze, döntésével pedig hivatalossá teheti a vállalatvezér távozását. A lap információi szerint a mobilszolgáltatót megalakulása óta irányító Sugár "eltávolítása" csak a kezdet: idővel a T-Mobile mint jogilag önálló cég is megszűnhet, és beleolvadhat a Magyar Telekomba. Ennek jele lehet, hogy amíg Sugár helyét nem töltik be, Straub Elek, a Magyar Telekom elnök-vezérigazgatója látja majd el teendőit.
Sugár András megbízatása 2007 elején járt volna le, távozása így idő előttinek mondható. A Népszabadság szerint a háttérben alapvetően a tulajdonos céget vezető Straub Elek és Sugár András között egyre erősödő feszültség állt, annak a középpontjában pedig az, hogy másként képzelték el a Westel/T-Mobile szerepét. Straub évek óta szerette volna szűkebbre szabni a leányvállalat és annak vezetője önállóságát.
A lap szerint Sugár András távozásával elhárul az egyik legfőbb akadálya annak, hogy a T-Mobile-t integrálják a Magyar Telekomba. A beolvasztási terv részeként ajánlottak Sugár Andrásnak vezérigazgató-helyettesi funkciót a Magyar Telekomnál, hogy ebből a pozícióból irányítsa az üzletágként működő T-Mobile-t. Ezt Sugár nem fogadta el.
A piacvezető mobilszolgáltató beolvasztásában kulcsszerepe lehet az államnak, amely aranyrészvényes a legnagyobb hazai távközlési szolgáltatóban - teszi hozzá a Világgazdaság. A régóta tervezett lépésnek szakértők szerint az sem lehet akadálya, hogy a T-Mobile-t 2014 decemberéig még koncessziós szerződés kötelezi a GSM-szolgáltatásokra, a tavaly elnyert 3G-frekvenciahasználati jogosultsága pedig 2019-ig érvényes.