Loos a Danone és a svájci Nestlé esetleges üzleti összefonódásáról - a Pepsi ellen - nem nyilatkozott. A Pepsi tervével kapcsolatban a nyár elején Dominique de Villepin francia miniszterelnök a "francia érdekek védelmét" ígérte. Loos most egy tervezeten dolgozik, amely gyakorlatilag vétózási lehetőséget adna a francia kormánynak bizonyos stratégiai területeken. A tervezet egyelőre az EU bírálatát váltotta ki protekcionista alapállása miatt.
Augusztus végén vált ismertté, hogy a francia kormány tíz ágazatot venne fel a külföldi befektetők elől elzárt tevékenységek listájára. Ezek: a hadiipar, a távközlési lehallgatás, a sifrírozás, a biztonsági szolgáltatások, az informatikai biztonságtechnika, a kettős - civil és katonai célra egyaránt alkalmazható - technológiák, a biotechnológia, az oltóanyag gyártás és a kaszinók üzemeltetése. A sajtóban megjelent lista feltűnően nem tartalmazta az élelmiszeripart, holott éppen ezen a területen robbant ki a lista összeállítását kiváltó politikai felzúdulás a PepsiCo állítólagos kísérlete miatt a Danone megszerzésére.
A francia ipari miniszter akkor azt mondta, elvileg nem ellenzik francia vállalat külföldi felvásárlását, de általában erősíteni akarják a francia cégek versenyképességét és függetlenségét, és egyenlő játékszabályokat akarnak. A nagyobb értékű vállalat-felvásárlások és -egyesülések engedélyezése vagy elutasítása az Európai Bizottság joga, amely versenyfelügyeleti hatóságként azt is vizsgálja, hogy a kormányok nem próbálják-e kisiklatni az ilyen ügyleteket.
Július végén a PepsiCo állítólag cáfolta a francia piacfelügyeleti hatóságnál, hogy a Danone élelmiszeripari konszern felvásárlását tervezné, de elzárkózott minden, a Danone átvételével kapcsolatban felmerült értesülés kommentálásától.