A gazdasági tárca privatizálja a minőségellenőrző intézeteket

Utolsó frissítés:

Szerző:

szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Jelentős érdeklődés mutatkozik a minőségellenőrző intézetek értékesítése iránt, mindhárom eladásra váró társaság anyagát már több pályázó is megvette - közölte Tóth Judit, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium szóvivője.

A Gazdasági és Közlekedési Minisztérium pályázaton értékesíti a Kereskedelmi és Minőség-ellenőrző Intézetet (Kermi), a Műszaki Biztonsági Vizsgáló és Tanúsító Intézetet (MBVTI), a Magyar Elektronikai Ellenőrző Intézetet (MEEI). Az államháztartási egyensúlyi helyzetének javításához szükséges rövid és hosszú távú intézkedésekről szóló kormányhatározat mellékletében szerepel a három intézet privatizálása.

A pályázatokat október 17-ig kell beadni, és október 30-án hirdetnek eredményt, így november elejétől már új tulajdonossal működne a három vállalat. A leendő új szakmai befektetővel szemben elvárás, hogy folytassa a minőségbiztosítási tevékenységet.

Kermi Kft. saját tőkéje 128,73 millió, jegyzett tőkéje 86,66 millió forint. Az 51 főt foglalkoztató Kermi Kft. értékesítési árbevétele 2004-ben 233,89 millió forint volt, a cég adózás után 84,9 millió forint veszteséggel zárt.

A MEEI Kft. saját tőkéje 260,88 millió, jegyzett tőkéje 243 millió forint. Múlt évi értékesítési bevétele meghaladta a 336,4 millió forintot, vesztesége 41,2 millió forint volt.

Az 54,14 millió forint saját tőkével, illetve 33 millió forint jegyzett tőkével rendelkező MBVTI Kft. 17 főt alkalmaz, és tavalyi értékesítése meghaladta a 112,5 millió forintot, és 23 millió forint veszteséggel zárta az évet.

A privatizáció után az szolgálatások árait a piaci verseny fogja majd meghatározni - közölték a GKM-ben.