A forint 31 bázisponttal 11,47 százalékra erősödött a plusz-mínusz 15 százalékos ingadozási sáv erős oldalán. Kereskedők szerint a reggel közzétett vártnál kedvezőbb szeptemberi inflációs adat kevéssé hatott a forint kurzusára, bár az alacsony maginfláció alapján a jegybank tere nőtt a kamatcsökkentésre, s ez a forintot gyengíthette volna.
Ehelyett a forint egész nap erősebb volt, mint hétfőn, ami jórészt a zloty húzóerejének köszönhető - vélik a piacon. Délelőtt aktív kereskedés folyt, az eurót 249,65 és 250,10 forint között jegyezték, délután viszont már alig volt forgalom. A múlt hét végén még 250-252 forint között várták az uniós valuta kurzusát.
A dollár erősödött az euróval szemben a nemzetközi piacokon, Budapesten 208,06/20 forinton jegyezték, míg hétfőn 207,80/85 forinton állt a kurzus. A bankközi forintpiacon 4-5 bázisponttal csökkentek a kamatok, az overnight és a tomnext kamat 6 százalék körül zárt.
A bankok ma döntöttek arról, hogy szerdától 525,7 milliárd forintot kötnek le a Magyar Nemzeti Bankban két hétre, 218 milliárd forinttal többet a lejáró összegnél. Ezzel az MNB-ben elhelyezett banki betét ismét túljutott az egybillió forinton, az állomány 1200 milliárd forintra rúg szerdától. A hosszabb lejáratokon csökkentek a kamatok, a hat hónaptól egy évig terjedő futamidők kamata 6 százalék alá csúszott.
Az állampapírok másodpiacán napok óta először a vételek túlsúlya határozta meg a kereskedés menetét, az egy évnél rövidebb lejáratok referenciahozama 8-9 bázisponttal, a hosszabbaké 10-11 bázisponttal csökkent.