Az adásvételi szerződést Kovács József, az erőmű vezérigazgatója és Hajdú János polgármester kedden írta alá a Prelátus épületében. A szerződés tárgya egyrészről Paks egyik patinás épülete, a XIX. századi, klasszicista stílusú fogadó, az Erzsébet Szálló, másrészről a város ipari parkjának 50 százalékos tulajdonrésze - ismertette a polgármester.
A műemlék épület állaga az eltelt évtizedek során leromlott, becslések szerint legalább 1,5 milliárd forintot igénylő helyreállítása a város többéves beruházási keretét emésztené fel.
A több éve húzódó problémára az atomerőmű kínált megoldást azzal, hogy a tulajdonjogért cserébe átadja a paksi Ipari Park Kft.-ben meglévő 50 százalékos tulajdonrészét.
A 34 hektáros ipari park - részben az erőmű társulásának köszönhetően - gyakorlatilag 2000-től működik cégszerűen, az itt termelő kilenc vállalkozás közel 400 embert foglalkoztat és több mint 30 millió forintos éves adóbevételt jelent az önkormányzatnak.
A most megkötött megállapodás kapcsán az érintettek azt mondták: reményeik szerint az Erzsébet Szálló Paks dísze, kulturális, gazdasági és társadalmi életének központja lesz, szimbóluma az erőmű és a város kapcsolatának.
Az erőmű a helyreállított épületben konferenciaközpontot létesít, amelyet nyitott intézményként működtet, s a szerződés értelmében az építési munkálatokat paksi vállalkozásokkal végezteti.
A tervek szerint két évig tartó beruházás során az épületben egy 150 fős konferenciaterem mellett kisebb tárgyalók, 20 szobás szálloda, első osztályú étterem, kávézó és egyéb szolgáltatások kapnak helyet.