Az IESE dobogós helyét azzal indokolták a Master of Business Administration(MBA) rangsorában, hogy a navarrai kurzust elvégzők feltűnően jól keresnek. 142 ezer dolláros éves átlagfizetésre számíthatnak a posztgraduális diplomások, akiknek 96 százaléka három hónapon belül biztosan talál állást.
Az európai sikereken túlmenően azonban egyértelműen az amerikai egyetemek járnak élen az MBA-képzések terén. Nyolc egyesült államokbeli oktatási intézmény végzett a lista eső tíz helyén. A Kellog, amely az utóbbi három évben sorozatosan első volt, most a második helyre szorult. A neves intézményt a Dartmouth a Stanford és a Chicago egyetemek képzései követik.
A Melyik MBA-képzést válasszam? szerkesztője Bill Ridgers szerint a legfontosabb dolog, ami ezeket az intézményeket a többi fölé emeli, az a kiváló oktatási program és a remekül prosperáló fakultások. Ehhez jön a „csúcs”, az MBA-képzést nyújtó intézményekre jellemző rendkívül aktív „diákélet”, melynek révén fontos kapcsolatok születnek. "Ráadásul a diákok maguk is egyre patinásabbá teszik iskoláikat, amikor szuperlatívuszokban beszélnek működésükről és hasznukról."
A legmagasabbra értékelt ázsiai és ausztrál MBA-iskola – nem számítva az INSEAD-ot, amelynek Franciaországban és Szingapúrban egyaránt működik fakultása – a lista 45. helyén végzett hongkongi egyetem.
Az Egyesült Államok MBA-képzései folyamatosan jó eredményekkel büszkélkedhetnek a felmérés „új karrierlehetőségek felé történő nyitás” kategóriájában. Ez nagyrészt annak tudható be, hogy az amerikai karrierszolgáltatások – állásközvetítők - bőkezűbb alapítványi támogatásokból gazdálkodnak, jobban szervezettek és professzionálisabban működnek a világ más országaihoz képest. A chicagói egyetemen például a diákok 90 százaléka három hónapon belül jut álláshoz, s az iskola állásközvetítő szolgáltatásait a hallgatók 4,6-ra értékelik az ötfokú skálán.
A személyes fejlődés és a tanulmányi tapasztalat kategóriában is az Egyesült Államokban működő egyetemek diadalmaskodtak.
A MBA-képzésekre felvételt nyert hallgatók rostája is a legszigorúbbak közé tartozik Amerikában. A felvételt megelőző GMAT intelligenciateszten több mint 700 pontot elérő jelentkezőket veszik csak fel a legjobb tíz képzésre.
Az európai MBA-képzések előnye a végzettek fizetésén mutatkozik meg. A brit Ashridge-en diplomát szerzett növendék áltagosan 200 ezer dolláros éves fizetéssel számolhat, a Henley-n átlag 172 ezerre. A 24, átlagosan 100 dollár feletti éves keresethez juttató diplomát nyújtó egyetem közül kettő kivételével (Dartmouth, Stanford) az összes Európában székel.
A fizetésbeli különbségeket gyakran magyarázzák az európai valuták dollárral szembeni erősségével, amelyhez hozzájön a merev munkapiac, különösen Nagy-Britanniában és Spanyolországban.
Az európai iskolák több nemzetközi diákot oktatnak, így a diákok közti kapcsolathálózat kiépítésének is nagy a jelentőssége.