Ma az épület alsó szintjének 2500 négyzetméterét a tavaly 184,4 milliárd forgalmat elkönyvelt Spar Magyarország Kereskedelmi Kft. foglalja el, a mozgólépcsővel megközelíthető emeleten azonban mutatóban sincs élelmiszer. Van viszont könyv, divatáru, fotóbolt, műszaki cikk, gyógynövényárus Herbária-üzlet, Erste hitelcentrum és optikus. A Csapi felügyelete alá tartozó csarnokot a Spar több mint egymilliárd forintból újította fel, és az igazgatósággal kötött megállapodás értelmében 15 évre jogot kapott a felső szint hasznosítására, vagyis a főbérlő szedheti a díjakat üzemeltetőként a felső szint üzlethelyiségeiért. Méghozzá elég borsosat, a megkérdezett vállalkozások havi 4 ezer forint feletti négyzetméterárról számoltak be.
Igazi arculata nincs a csarnoknak, a felső szintre ad hoc jelleggel költöztek be a bérlők, ráadásul elég sűrűn váltogatják egymást. Hogy mi a vásárcsarnok különlegessége a főváros hasonló intézményeihez képest, arra az egyik emeleti bérlő így válaszolt: „ide nem jár ember”. Annak ellenére sem, hogy a Batthyányn bonyolódik le talán a főváros budai részén a legnagyobb átmenő forgalom.
Az országban egyébként gyorsan terjeszkedő, Elektropont műszaki áruházláncot működtető bajai Elektro Computer Kereskedelmi Rt.-nek is aligha a legsikeresebb tagja a Batthyány téri, 320 négyzetméteren üzlet. A jellemzően bevásárlóközpontokba települő, idén 8 milliárd forintos forgalommal rekordévre számító Libri Könyvkereskedelmi Kft.-nek sem a legforgalmasabb üzlete az itteni, 400 négyzetméteres egység, a karácsony előtti őrületnek nyoma sem volt, mindössze három vevő lapozgatott a könyvespolcok között.
A bérlők némi forgalombővülést attól várhatnak, hogy a Fővárosi Gázművek és a Fővárosi Elektromos Művek ügyfélszolgálata a szintre költözött, így legalább az ügyeiket intézők betévedhetnek a boltokba.
Vitéz F. Ibolya