Mint Rumbold-Molnár Eszter, az ITDH, a Magyar Befektetési és Kereskedelemfejlesztési Kht. brüsszeli igazgatóhelyettese elmondta, ez a hetedik hely nagyon jó arány, s részben annak köszönhető, hogy egyes nagy nemzetközi cégek központjai Belgiumban vannak, s így e cégek befektetései szintén innen történnek. Az idei év egyik nagy befektetési sikere is ilyen: a vezető japán autógumi-gyártó, a Bridgestone május elején jelentette be, hogy Magyarországon, Tatabánya közelében gumiabroncsgyárat létesít, 190 millió euróért, s ezt európai központjából, Belgiumból hajtja végre. Az is komoly eredmény, hogy Belgium legnagyobb bankja, a Fortis Magyarországon nemrégiben megnyitott egy fiókot, kimondottan a vállalati kör számára.
A kétoldalú gazdasági kapcsolatok hajtóereje egyébként belga részről a hollandul beszélő országrész, Flandria, a befektetések 80 százalékát ez adja. Ennek oka az lehet, hogy Belgiumon belül a flamand gazdaság erősebb, mint a másik nagy országrész, Vallónia gazdasága, hogy a flamandok inkább beszélnek nyelveket, s a vallonok inkább a szomszédos Franciaországra koncentrálnak gazdasági kapcsolataikban.
A kétoldalú forgalomban a fő termékkategóriákat a vegyipar és az autóipar jelenti: ez utóbbit főleg az magyarázza, hogy Nyugat-Európán belül Belgium autóipari központnak számít, sok összeszerelő üzemmel.
Végül az idei év sikerei közé számít, hogy Belgiumban megkezdte működését egy belga-magyar üzleti klub, amelynek létrehozásában az ITDH itteni képviselői (a brüsszeli kirendeltség vezetője, Mészáros Kálmán és Rumbold-Molnár Eszter), valamint a Brüsszeli Kereskedelmi- és Iparkamara illetékesei játszották a főszerepet. A klub célja az, hogy találkozási, információszerzési lehetőségeket biztosítson a magyar belga gazdasági kapcsolatok fejlesztésében érdekelt, beruházásokra készülő, vagy a piacon már jelen lévő kis- és középvállalatoknak.