A zsűri január 18-án ülésezik és dönti el, mely pályázatok jutnak a verseny második fordulóba, ahol május 2-áig kell kidolgozni a beadott projekt-ötletet. Eredményhirdetés június első hetében lesz.
Antos László elmondta, hogy a beadott 100 pályázat 40 százaléka tudományos kutatásra irányul, 60 százaléka eljárás vagy eszköz kidolgozását tartalmazza. A pályázatok jó része a környezetvédelem, a fizika és az informatika témakörét öleli fel. A határon túlról 11 pályázat érkezett.
A versenyen 1985. október 1. és 1992. augusztus 31. között született fiatalok indulhattak egyénileg vagy kétfős csapatban. Az egyetemisták és főiskolások közül azok az elsőévesek vehettek rész, akik a pályázati munkát az egyetem vagy főiskola megkezdése előtt állították össze.
Az idén tíz díjat osztanak ki. Az első helyezettek 30 ezer forint, a második helyen végzettek 15 ezer forint, a harmadikok pedig 8 ezer forint havi ösztöndíjat kapnak egy évig. Ezen kívül díjazzák a legfiatalabb versenyzőt, és a tervek szerint elismerik az első helyezettek felkészítőinek tevékenységét is.
A legjobb három pályázat lehetőséget kap, hogy részt vegyen a 2006. szeptember 23-28. között Stockholmban, az Európai Unió által rendezendő Fiatal Tudósok Versenyén.
Százan jelentkeztek az országos ifjúsági innovációs versenyre
Utolsó frissítés:
A XV. Országos Ifjúsági Tudományos és Innovációs Versenyre 100-an adták be pályázatukat a január 4-i határidőig – közölte Antos László, a Magyar Innovációs Szövetség (MISZ) ügyvezető igazgatója.