Oravecz Péter, az ÁPV Rt. kommunikációs igazgatója azt a tévesen közölt szerdai hírt korrigálta, miszerint ha a Mol nem él az opciós jogával, akkor a teljes állami csomagot nyilvános belföldi kibocsátásban adják el. A 109 milliárd forint jegyzett tőkéjű Mol összes részvényének 11,7 százaléka van állami tulajdonban.
A kormány tavaly novemberben döntött arról, hogy a Mol-nak lehetőséget ad az állami tulajdonban lévő, legfeljebb 10 százalékot kitevő Mol-részvény megvásárlására. A Mol két részletben kapott vételi opciót a részvénycsomag lehívására. Három százalékot kitevő Mol részvényt december 30-ig hívhatott volna le az olajtársaság, a többit az idén május 1. és október 27. között.
Az olajcég tavaly nem élt opciós jogával, így a teljes mennyiségre az idén gyakorolhatja a vételi jogot. Az ár a vételi opció lehívását megelőző 90 tőzsdei kereskedési nap forgalommal súlyozott átlagára.
A Mol-részvények 1,7 százaléka belföldi forgalomban
Utolsó frissítés:
A Mol Rt. részvényeinek 1,7 százalékát szánja belföldi nyilvános forgalomba hozatalra Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Rt. (ÁPV). Ha a Mol nem él a 10 százalékra szóló vételi opciójával, akkor arról a részvénycsomagról később döntenek.