A benyújtott 82 módosításból csak egyet, az MSZP-SZDSZ-frakció közös indítványát fogadták el. Ezzel 3,6 milliárd forinttal változtattak a hivatal által benyújtott 416 milliárd forintos tervezeten.
A büdzsé kiadási összege így 420 milliárd forint, a bevételi oldala 367 milliárd, a hiánya pedig 53 milliárd forint lett.
Szabályozási tervek
Egyetértett a IX. kerületi Millenniumi Városközpont térségét érintő szabályozási tervvel a Fővárosi Közgyűlés. A hónapokkal korábban átdolgozásra visszaadott terv fontos eleme, hogy a területen befektetők több milliárd forint értékű közlekedésfejlesztési beruházást vállaltak, egyebek közt a 2-es villamos pályájának átépítése kapcsán.
Több kerületet érintő szabályozási keretterv módosítása során a közgyűlés egyetértett azzal, hogy a III. kerületi Bécsi út mentén egy nagyobb területet beépíthessenek például áruház céljára. A javaslat ellen egyedül Bánsági György (MSZP), a környezetvédelmi bizottság elnöke szavazott. A politikus nehezményezte, hogy egyre inkább fogy a fővárosban a zöldterület.
Egyetértett a közgyűlés azzal is, hogy a főváros az államtól átvegye a tabáni tenisztelepet. A sportcentrumot, amelyet kormánypárti és ellenzéki politikusok is évtizedek óta használnak, 30 évre azonnal haszonbérletbe adják a jelenlegi üzemeltető alapítványnak. Ezzel a főváros sportéletének fejlesztésébe nem vonják be a kilenc teniszpályát. Az alapítvány viszont ezután lemond a vagyonkezelői jogáról.
Gergényi: a BRFK az egyik legjobb rendőrség
Egyhangú szavazással elfogadta a BRFK elmúlt évi beszámolóját is a Fővárosi Közgyűlés. Gergényi Péter rendőrfőkapitány, külföldi rendőri vezetőkmegállapításait idézve, elmondta, hogy Budapest az egyik legbiztonságosabb főváros az Európai Unióban, a BRFK pedig az egyik legjobb rendőrség.
Danielisz Béla (MSZP) a városrendészeti bizottság elnöke elismeréssel szólt arról, hogy az évi 110 ezer körül stagnáló bűncselekményszám mellett folyamatosan javul a nyomozások eredményessége és a felderítés mutatója. Sikerként értékelte az elnök a lakótelepi és a cityrendőrség munkáját, illetve az erős közterületi rendőri jelenlétet.
Szálka Miklós (Fidesz) egyebek közt szorgalmazta egy olyan térinformatikai rendszer kiépítését, amellyel figyelemmel kísérhető a közlekedési balesetek alakulása a városban.