Az Európai Uniós csatlakozás húzóerejének is köszönhető, hogy több évi stagnálás után tavaly végre emelkedett a Videoton csoport nem konszolidált árbevétele, s elérte a 72 milliárd forintot – jelentette ki a vezérigazgató. A kedvezőbb konjunktúra eredményezte, hogy a Videoton csoport létszáma 200-al gyarapodott tavaly, az összlétszám 9100 főre emelkedett. Miközben a bolgár DZU leányvállalatnál 300 alkalmazottal csökkent a létszám, addig a magyarországi gyáregységekben 500 új embert vettek fel.
„A mi iparágunkban, ahol az összeszerelés adja a tevékenység döntő részét, meghatározó szerepe van a bérköltségnek, így a minimálbérnek, a 2000 óta megvalósult gyors minimálbér növekedést 2005-re tudtuk megemészteni" – fogalmazott a vezérigazgató. Szerinte, ha a minimálbér-növekedés elképesztő ütemét nem fékezik meg – ami természetesen részben politikai kérdés is –, akkor az összeszerelő iparágaknak csökkenő rendelésállománnyal és foglalkoztatással kell számolnia. A Nyugat-Európából Ázsiába tartó iparágak attól függően „állnak meg” térségünkben, hogy milyen költséggel képesek termelni. Ha a bérköltségek megugranak, akkor egy ütemben jutnak el Ázsiába, ha viszont versenyképesen lehet itt termékeket előállítani, akkor jó néhány évig itt maradnak.
Az idei üzleti kilátások is bíztatóak, ami azt jelenti, hogy a tavalyi 5 százalékos növekedés megismétlődhet 2006-ban – mondta a Videoton vezérigazgatója.
A Videoton árbevétele 72 milliárdra forintra nőtt 2005-ben
Utolsó frissítés:
Tavaly a Videoton csoport nem konszolidált árbevétele 5 százalékos növekedéssel 72 milliárd forintot ért el, miközben az adózás előtti nyeresége 10 százalékkal, 4,3 milliárd forintra nőtt – közölte Sinkó Ottó vezérigazgató.