A forint a régiós valutákkal együtt gyengébben nyitott a bankközi devizapiacon, az eurót pénteken reggel 264,60/90 forinton jegyezték, szemben a csütörtök délutáni 263,40/60 forinttal. A forint 44 bázisponttal 6,24 százalékra gyengült a plusz-mínusz 15 százalékos ingadozási sáv erős oldalán.
A dollár erősödött a nemzetközi devizapiacokon, ennek, valamint a forint gyengülésének következtében 221,36/81 forinton jegyezték reggel Budapesten, mintegy három forinttal erősebben a csütörtöki 218,40/60 forintnál. A kereskedők szerint kiszámíthatatlan a piac, "az utóbbi két hétben minden pozíciót lezártak, és a nagy kockázat miatt nagyon nehézen vállalkozik bárki is devizapozíció nyitására" - fogalmazott az egyik devizapiaci kereskedő.
A forint piact ugyanakkor likviditásbőség jellemzi. Az overnight és tomnext kamat két napja az 5 százalékos jegybanki betéti kamat alatt, 4,75/85 százalékon van. A likviditási felesleg jövő szerdán a Magyar Nemzeti Bank kéthetes betétjébe vándorol majd, ahol a bankok kéthetes betétállománya már jelenleg is valamivel 1,211 milliárd forint felett van. A hosszabb lejáratokon is mérséklődött a kamatszint, a 6 hónapos kamat 6,60/65 százalékon, a 12 hónapos pedig 6,75/80 százalékon állt reggel. Egy héttel korábban ezeken a lejáratokon 7 százalék felett voltak a kamatok.
Az állampapírok másodlagos piacán a hozamok késleltetve, és kevésbé hevesen követik a forint árfolyam mozgását. Az utóbbi két hétben a hosszú lejáratú hozamok 7,30 százalék közelében tetőztek, pénteken reggel ehhez képest 6,95/7,05 százalék körül álltak. Az amerikai kamatok emelkedésével kapcsolatos várakozások következtében az amerikai tízéves kincstárjegy hozamának emelkedése valószínűleg a magyar állampapírok hozamának emelkedését is előidézi majd - mondták a piacon.
Megint gyengébb a forint
Utolsó frissítés:
Pénteken gyengébben nyitott a forint a bankközi devizapiacon, az eurót 264,60/90 forinton jegyezték, egy forinttal drágábban, mint csütörtök este.