A Magyar Nemzeti Bank elnöke sajtótájékoztatóján azt mondta, hogy ez szigorúan magánvéleménye, és hozzátette: úgy ítéli meg, hogy külső közreműködés nélkül "nehezen tárnánk fel a valós tényeket a magyar gazdaság állapotáról".
"A kormánynak is az lenne az érdeke, hogy reális képből, helyzetfelmérésből induljon ki, és olyan programot alkosson meg, amelynek fő pontjaiban az IMF segítséget tudna nyújtani. A kormány reális hozzáállására lenne szükség" - húzta alá a jegybank-elnök.
Járai Zsigmond elmondta: az IMF küldöttsége egyébként a közeljövőben, várhatóan már május-júniusban Magyarországra érkezik, hogy a nemzetközi pénzintézet alapokmányának 4. cikkelye értelmében átnézze a magyar gazdaság helyzetét.
A Monetáris Tanács üléséről elmondta: gyakorlatilag csak az a variáció merült fel, hogy tartani kell a jegybanki alapkamat korábbi 6 százalékos szintjét.
Járai Zsigmond hangsúlyozta: az államháztartás mostani hiányát minél előbb le kell faragni a kiadások visszafogásával, az adórendszer egyszerűsítésével. A másik út a központi költségvetés bevételeinek növelése, ám az adóemelés visszavetné a gazdaságot - tette hozzá. Kiemelte: véleménye szerint "az utolsó pillanatban vagyunk", már rég hozzá kellett volna fogni a kiigazításhoz.
Járai szerint az IMF-nek kéne megmondania, mit csináljunk?
Utolsó frissítés:
"Külső közreműködés nélkül" nem fog menni; ezért Járai szreint meg kellene hívni a Nemzetközi Valutaalap (IMF) küldöttségét Magyarországra, hogy tanulmányt készítsen a magyar gazdaság helyzetéről, majd ennek alapján az IMF cselekvési programot is állítson össze a magyar gazdaság rendbetételére.