Az OTP bank nem kommentálta az osztrák lap értesüléseit. Németh Miklós akvizíciós és projektfinanszírozási igazgató azonban azt elmondta, hogy az OTP Bank akvizíciós stratégiája Közép-Kelet-Európa azon országaira fókuszál, amelyek gazdasága és bankszektora a regionális átlagot meghaladó ütemben fejlődik.
"Ukrajna kiemelkedően fontos célország a legnagyobb magyarországi hitelintézet külföldi bankakvizíciós stratégiájában. Az ukrán bankszektor összesített mérlegfőösszege tavaly a GDP 50 százalékát tette ki, ami mind a magyar, mind az EU-s átlaggal összehasonlítva figyelemreméltó növekedési lehetőséget hordoz. A bankszektor mérlegfőösszege Ukrajnában az elmúlt 5 évben évente átlagosan 37 százalékkal bővült. Az OTP Bank ezért Ukrajnában megvizsgál minden olyan befektetési lehetőséget, amely a bank számára regionális bővülési potenciált jelenthet, egyben hozzájárulhat a részvényesi érték növeléséhez" - hangsúlyozta az igazgató.
A Raiffeisen International április elején jelentette be, hogy tárgyalásokat kezd a főleg a vállalati üzletágban jeleskedő JSCB Raiffeisenbank Ukraine értékesítéséről. Az osztrák befektető által 1998. óta tulajdonolt bank mérlegfőösszege 1,2 milliárd euró és 39 fiókja volt 2005 végén.
A Raiffeisen tavaly megvásárolt egy másik ukrán bankot is, a a lakossági üzletágban előkelő pozícióval rendelkező JSPP Bank Aval-t. A JSCB-ért kasszírozható összeg csökkentheti az Aval akvizíciós költségét (a 93,5 százalékos részvénypakett vételára 1,028 milliárd amerikai dollár volt).
Amennyiben a tárgyalások néhány hét alatt nem vezetnek eredményre a Raiffeisen összevonja két ukrajnai leánybankját. Az osztrák befektető úgy véli, a JSCB értékesítése után a Raiffeisen Bank Avalra logót váltó JSPP a második legnagyobb bankként még mindig fontos szerepet játszhat az ukrán bankpiacon 1342 fiókjával és 3,4 milliárd eurós mérlegfőösszegével.