Tovább gyengült a forint a bankközi devizapiacon hétfőn, az euróval fél négy tájban 268,60/70 forinton kereskedtek, több mint 3,50 forinttal gyengébben a pénteki 265,00/10 forintnál. A forint 127 bázisponttal 4,86 százalékra gyengült a plusz mínusz 15 százalékos ingadozási sáv erős oldalán.
Az euróval 267,40-269,60 forint között kereskedtek, a legerősebb a hajnali órákban volt az uniós valuta. Az alacsony likviditású piacon főleg kis összegű vállalati megbízásokat tejesítettek - mondták el a kereskedők. A forint a leggyengébb a hajnali órákban volt, délután fél három tájban pedig megkapaszkodni látszott, majd ismét gyengülési kör indult el.
A piacon az MTI kérdésére a forint folytatódó nagyarányú gyengülését a pénteki váratlan eséshez hasonlóan továbbra is a török valuta nagyarányú gyengülésével magyarázták. Hozzátették, a legtöbb feltörekvő piaci valuta jelentős veszteségeket kénytelen elkönyvelni. Hétfőn délutánra a török líra 7 százalékkal gyengült a pénteki záráshoz képest, miután a török jegybank bejelentette, hogy nem avatkozik közbe a líra védelmében. A bejelentés után a már megkapaszkodni látszó régiós valuták, köztük a zloty és a szlovák korona és a forint is újra gyengülni kezdett. A piacon nem tartják kizártnak, hogy ismét 269 forint fölé kerül a forint az euróval szemben - erre legutóbb április elején volt példa.
A dollárral 209,60/70 forinton kereskedtek, több mint négy forinttal a pénteki 205,35/45 zárás felett. Az állampapírok másodpiacán délután eladási hullám indult el, a hozamszintek jelentősen emelkedtek. Az egy év alatti lejáratokon 5-10 bázispontttal, a hosszabb lejáratokon 13-20 bázisponttal emelkedtek a hozamok. A 3-10 éves lejáraton mintegy 10 bázisponttal 7 százalék fölé jutottak a hozamok. A forintpiacon az overnight kamat 15 bázisponttal 5,60/70 százalékra csökkent a bő likviditás miatt, a hosszabb lejáratokon 5-6 bázisponttal emelkedett a hozamszint.