Az egy hónapja tartó visszaesés a világ szinte valamennyi tőzsdéjén nagyjából két ezer milliárd dollárnyi veszteséget okozott a befektetőknek, így kevés lehetőséget hagyva nekik, hogy fialtassák pénzüket. Egyre biztosabbak a befektetők abban, hogy a gazdasági növekedés megszenvedi a magas inflációt és a magas kamatot - írja elemzésében a Reuters. Attól is tartanak, hogy a Fed elkötelezettsége az infláció megfékezésére azt mutatja, hogy kész kockáztatni a gazdasági aktivitást - jelentette ki Christopher Low, a FTN Financial vezető közgazdásza.
A részvénytőzsdéket azóta büntetik a befektetők, hogy a Fed tizenhatodszorra is megemelte az alapkamatot május 10-én. Azóta pedig megint voltak olyan nyilatkozatok, hogy ezt újra megtennék az infláció alacsonyan tartására. Felerősödött tehát az a várakozás, hogy a Fed június végi ülésén kamatemelésről dönt.
A New York-i tőzsdék kedden is eséssel zárnak, elemzők szerint ez köszönhető a makrogazdasági adatoknak: az infláció növekedésével, a magasabb kamatokkal és a gazdasági növekedés lassulásával. A tokiói értéktőzsde szerdán kiigazította a keddi hatalmas zuhanást. Kedden 4,14 százalékot vesztett értékéből a Nikkei.
Az európai tőzsdék is mélyponton zártak kedden: a londoni tőzsde 1,8 százalékkal, a frankfurti pedig 1,9 százalékkal esett. A régióban a varsói tőzsde 3,6 százalékkal zárt gyengébben az egy nappal korábbinál.