Ők, hárman |
Bogsch Erik vegyészmérnök, okleveles mérnök-közgazdász 1992 óta a Richter Gedeon vezérigazgatója. A Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetségének elnökségi tagja, 2006 márciusától a MAGYOSZ elnöke. 2002-ben Business Week Európa tíz legeredményesebb menedzsere közé választotta, és ebben az évben a Pénzügyminisztérium Heller Farkas Díjjal jutalmazta. Simor András a Deloitte Zrt. elnök-vezérigazgatója és a Deloitte Közép-Európa igazgatóságának tagja. A Budapesti Értéktőzsde elnökeként tevékenykedett 1998 és 2002 között. Simort 2001-ben a Business Week Európa 50 kiemelkedő személyisége közé sorolta. Surányi György, a jegybank korábbi elnöke jelenleg az olasz Intensa Group közép-európai regionális igazgatója, több külföldi bank felügyelő bizottságának elnöke, a moszkvai KMB igazgató tanácsának tagja. A nemzeti bankot kétszer is elnökölte, előbb 1990 és 1991, majd 1995 és 2001 között. Surányi számos rangos nemzetközi szakmai elismerésben részesült, 1996-ban egyebek között az Euromoney neki ítélte az év legjobb kelet-európai jegybank elnöke díját. |
Gyurcsány elmondta: a kormány konzultációt kezdeményez a Magyar Nemzeti Bankkal a Brüsszelnek szeptember elsején benyújtandó felzárkóztatási programról, de a program tervezetét augusztus közepén elküldi az Országos Érdekegyeztető Tanácsnak (OÉT), valamint a parlamenti pártoknak is.
„A konvergenciaprogram sokak közös akarata és programja kell hogy legyen" – mondta a miniszterelnök, aki kitért arra is, a program nemcsak számokból áll, nemcsak makrogazdasági kiigazítás, hanem a politikai és a gazdasági stabilitás, a gazdasági versenyképesség megerősítése.
Gyurcsány hozzátette: a programot augusztus 31-ig megalkotják, miközben konzultálnak az Országos Érdekegyeztető Tanáccsal, illetve augusztus közepén nyilvánosságra hozzák az első tervezetét, a hónap második felében pedig folytatják a megkezdett konzultációt az OÉT-tel.
A kormányfő a hétvégi demonstrációkra utalva azt mondta, kormánya odafigyel a kritikákra és a felvetésekre, de meggyőződése, hogy nincs más megoldás, mint a pénzügyi egyensúly megteremtése. Beszéde végén a miniszterelnök arra kérte az Országgyűlést, a pártokat, a társadalmi és civil szervezeteket, valamint a tudományos élet képviselőit, segítsék a kormányt ennek megvalósításában.