A módosítást az tette szükségessé, hogy az ipar kibocsátása tavaly 11,7 százalékkal nőtt a korábban számított 11,4 százalék helyett, a szolgáltatásoké pedig 10,0 százalékkal az eredetileg számolt 9,6 százalék helyett. A mezőgazdaság teljesítménye 5,2 százalékkal nőtt, ez azonos a korábban számítottal.
Kína - ha csak kis különbséggel is, de - megelőzte Nagy-Britanniát, és a világ negyedik számú gazdaságává vált, derül ki a Világbank számításaiból.
A Világbank számítása szerint a kínai hazai össztermék (GDP) tavaly 2,263825 ezer milliárd dollár volt, 94 millió dollárral, azaz 0,004 százalékkal több, mint Nagy-Britanniáé.
Kína kényelmes többletet ért el, az országok GDP-jét a jelenlegi árfolyamon számítva át dollárra. A Világbank az összevetés alapjául az országok nemzeti össztermékét (GNP) teszi meg, ezt az árfolyam-átváltás úgynevezett Atlas-módszerével teszi mérhetőbbé, hároméves átlag alkalmazásával simítva ki az ingadozások hatását.
A Világbank így elkészített első három helyén nem változott a sorrend: Egyesült Államok, Japán, Németország.
Az idei második negyedévben Kína hazai összterméke 10,9 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. A főleg export és beruházás táplálta, nagy többletkapacitásokkal rendelkező gazdaság tovább gyorsuló növekedése változatlanul inflációmentes: júliusban 1,2 százalékos, júniusban 1,5 százalékos volt a tizenkét havi fogyasztóiár-infláció.
Júniusban az ipari termelés 19,5 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, a termelő-beruházások többlete 35 százalékos volt.
Az első negyedévben Kínában a GDP 10,2 százalékkal bővült a tavalyi első negyedhez képest, miután tavaly az utolsó negyedévben 9,9 százalékkal nőtt, szintén az egy évvel korábbihoz viszonyítva.
2004-ben 10,1 százalékos, 2003-ban 10,0 százalékos, 2002-ben 9,1 százalékos volt a gazdasági növekedés.
Az IMF az idei évre 9,5 százalékos GDP-bővülést vár a szeptemberi előrejelzésben szerepelt 8,2 százalék helyett. Jövőre a kínai GDP várhatóan 9,0 százalékkal nő az IMF szerint.