A Fitch az eddigi stabilról leminősítést valószínűsítő negatívra rontotta szerdán a közepes befektetői szuverén magyar adóskockázati besorolás kilátását azzal az indokkal, hogy a legutóbbi fejlemények hatására megnőtt a kockázata a miniszterelnök által vezérelt, igen szükséges reformprogram felhígulásának.
A Lehman Brother's korainak tartja a zavargások, tiltakozások hátterében hozott döntést. "A Fitch döntése után a szocialista párt várhatóan még határozottabban felsorakozik a kormányfő mögött, mivel a politikai bizonytalanságok és a vezetés felváltása további hitelminősítési változtatásokat vonna maga után". A reformok leállítása szempontjából a Lehmans Brother's szerint az előrehozott választások jelentenének kockázatot, de ezt a szakértők valószínűtlennek tartják. Az elemző hozzáteszi: ha a szocialisták az október 1-jei helyhatósági választásokon vereséget szenvednek, az a kormányfő párton belüli pozíciója gyengülésével járhat.
A Merryl Lynch szakértője ezzel szemben úgy ítéli meg, hogy a magyarországi zavargások kockázati értékelése még most is túlságosan derülátó, a kockázat "nincs eléggé beárazva". Radoslaw Bodys szerint a folytatódó zavargásokkal és az október 1-jei választásokkal összefüggésben a helyzet még tovább romolhat, mielőtt javulás állna be." Ennek alapján úgy véljük, hogy a magyarországi politikai zűrzavar a kilátásokat sokkal bizonytalanabbá tette, és a piac a legutóbbi gyengülés ellenére a kockázatokat a ténylegesnél sokkal derűlátóbban ítéli meg" - olvasható.
A Danske Bank befektetőinek továbbra is azt ajánlja, hogy a magyar piacra kihelyezett pénzügyi érdekeltségeiket mérsékeljék. Felhívja arra is a figyelmet, hogy a politikai bizonytalanság az egész (közép-európai) régióban fokozódik, a kockázatok ezért más piacokon is romolhatnak, így a bank valamennyi közép-európai valutában rövid pozíciók elfoglalását javasolja - legalábbis addig, amíg nem enyhülnek a régióbeli politikai feszültségek.
Az Eurasia Group arra hívja fel a figyelmet, hogy a politikai zavargások alapján levont következtetések félrevezetőek. Szerintük a folytatódó tüntetések, amelyek esetenként erőszakba torkollnak, és a médiabeszámolók is azt a benyomást kelthetik, hogy a kormány elveszti a helyzet feletti ellenőrzését. Ha a megmozdulásokon nagy a részvétel, és ha bizonyos szélsőjobboldali csoportosulások miatt erőszakba torkollik a szombati Fidesz-nagygyűlés, az " a politikai stabilitás romlásáról alkotott nézeteket felerősítheti". Az ellenzék azokban sem törvényes, sem alkotmányos eszközökkel nem rendelkezik a miniszterelnök elmozdítására, következésképpen nincs veszélyben a megvalósítás alatt álló pénzügyi reformcsomag.