A helyszíni szemlére azért került sor, mert felmerült a gyanúja, hogy a BÉT határidős piacán tevékenykedő befektetési szolgáltatók a tőzsde döntésével egyidejűleg, előzetes egyeztetést követően 2006. szeptember 18-án egyöntetűen emelték a határidős tranzakciókból származó jutalékaik díjait.
A GVH helyszíni szemlét tartott a Buda-Cash Brókerház Zrt.-nél, a Concorde Értékpapír Zrt.-nél, az Equitas Bróker Rt.-nél, az Erste Befektetési Zrt.-nél, valamint a Budapesti Értéktőzsde Zrt.-nél. A Cashline Értékpapír Zrt.-nél, az Equilor Befektetési Rt.-nél, a Hamilton Tőzsdeügynökségnél, a HVB Bank Hungary Zrt.-nél, az Inter-Európa Bank Rt.-nél, a Magyar Takarékszövetkezeti Bank Zrt.-nél valamint a Questor Értékpapírkereskedelmi és Befektetési Rt.-nél helyszíni szemlére nem került sor, ám a versenyfelügyeletei eljárás ezen befektetési szolgáltatókra is kiterjed.
Az előzetes bejelentés nélküli helyszíni szemle lehetőségét - mely eszköz a közösségi jog alapján az Európai Bizottság rendelkezésére is áll - a GVH számára a versenytörvény biztosítja. A versenytörvény rendelkezései értelmében a helyszíni szemléhez előzetes bírósági jóváhagyás szükséges.
A versenyfelügyeleti eljárás megindítása nem jelenti annak kimondását, hogy a nevezett vállalkozások a feltételezett jogsértést elkövették. Az eljárás a tények tisztázására és ezen keresztül a feltételezett jogsértés elkövetésének bizonyítására irányul. A törvény szerint ezen eljárásokra adott időtartam 180 nap, amely azonban (az ügy bonyolultságától függően) két alkalommal ugyanekkora időtartammal meghosszabbítható – olvasható a GVH közleményében.
Brókercégeknél tartott helyszíni szemlét a GVH
Utolsó frissítés:
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) Kartell Csoportja előzetes értesítés nélküli helyszíni szemlét tartott több brókercégnél, valamint a Budapesti Értéktőzsdénél (BÉT) október 9-én – közölte a hivatal.