Újabb támadást intéztek a Goldman Sachs ellen, ezúttal a befektetési bank egy meghasonlott igazgatója tálalt ki a Wall Street-i üzleti praktikákkal kapcsolatban. Greg Smith a New York Times hasábjain rántotta le a leplet volt alkalmazóiról, nyilvános védekezésre kényszerítve a GS vezérét, Llyod Blankfeint, és felkorbácsolva a bankok elleni indulatokat. Smith szerint a világ legnagyobb befektetési bankja szembefordult korábbi elveivel, és ügyfelei érdekeit is félresöpörte csak hogy továbbra is nyereségesen tudjon működni.
A Goldmantól másfél évtized után a héten távozott, mindeddig a bank amerikai üzletágának származékos termékek értekesítéséért felelős igazgatója a NYT-ben megjelent véleménycikkében azt állította, hogy Lloyd Blankfein vezérigazgató és Gary Cohn elnök vezetése alatt a GS irányt vesztett és hanyatlásnak indult. A bank dolgozóit a korábbi gyakorlattal ellentétben manapság egyedül az általuk megtermelt profit alapján értékelik és arra bíztatják, hogy vegyék rá ügyfeleiket az olyan - hozammal nem kecsegtető - termékek megvásárlására, amelyektől a Goldman mindenáron szabadulni kíván.
A bank által javasolt befektetési stratégiákat nem az ügyfelek, hanem a Goldman minél nagyobb profittermelő képességének rendelik alá; a partnerek érdekeit szem elől tévesztő befektetési bank számára az egyetlen vezérelv mára saját nyereségének növelése maradt. A nagy visszhangot kiváltott cikk szerint a Goldman minden alázattól mentes ügyvezető igazgatói tudatlan és ötlettelen báboknak nézik ügyfeleiket, és tisztességtelen gyakorlatukkal aláássák a bank évszázados hírnevét.
Ezt az elmúlt években nagyon is megingott hírnevet próbálta a Wall Street Journal által közzétett levelében védeni Blankfein és Cohn, amikor Smith elmarasztaló ítéletét egy elégedetlen volt alkalmazott kisebbségi véleményének tüntette fel. Blankfein szerint a goldman igenis mindent megtett az elmúlt években azért, hogy a korábban észlelt problémákat kiküszöbölje.
A GS vezérének érvelését gyengíti, hogy a pénzügyi válság kirobbanása óta a bank ügyfeleinek érdekeivel szembemenő, morálisan kifogásolható üzleti gyakorlata miatt többször össztűz alá került, mind az amerikai szenátus vizsgálóbizottsága, mind a közvélemény előtt. Smith beszámolójának visszhangja pedig csak tovább táplálja az elégedetlenséget a Goldmannal, és összességében a Wall Streettel szemben, és megerősíti a bankszektor felügyeletének erősítése mellett kampányolók álláspontját.