Az UniCredit kelet-közép-európai vezére szerint a régió most sokban jobb állapotban van, mint az előző pénzügyi válság idején, ezért nem kell attól tartani, hogy a bankok kivonulnak Magyarországról, vagy a térség más országaiból. Gianni Franco Papa a Reutersnek nyilatkozva felhívta a figyelmet arra, hogy a hitelezés növekedése a válság előtti szintek alatt maradhat majd a régióban, de a helyzet nem ugyanaz, mint 2008-ban volt.
A Morgan Stanley szerint például rosszabb, hiszen az európai bankok összesen 140 milliárd eurónyi térségi kitettségét most még a bécsi egyezmény utódja sem védi, sőt, a válság forrása is jóval közelebbi, mint a Lehman bukása idején.
A Credit Agricole szerint a legnagyobb veszélynek Magyarország, Románia és Bulgária van kitéve, míg a legkisebb a bankok tőkekivonási kockázata Csehországban és Lengyelországban. A Bloomberg által idézett Credit Agricole jelentés szerint Magyarország a leggyengébb láncszem.
A Reuters térségi elemzése is a magyarországi hitelcsapjainak kiszáradása miatt kesereg leginkább, bár megjegyzi, hogy a román elnök is kikelt nemrég az osztrák bankok ellen. Traian Basescu szerint egyáltalán nem fair, hogy a pénzintézetek korábban óriási profitra tettek szert Romániában, most pedig, hogy szükség lenne az általuk biztosított forrásokra lelépnek.
A Fitch szerint azonban ettől nem kell félni. Az osztrák jegybank hitelezést korlátozó rendelkezésének nem lesznek bénító hatásai a térségben.