Új eurós befektetési alappal rukkol elő a Concorde

Utolsó frissítés:

Szerző:

szerző:
Győrffy Árpád
Tetszett a cikk?

A devizás vállalati kötvényekkel a befektetési alapkezelő várakozásai szerint évi 9-10 százalékos éves hozamot lehet...

 A devizás vállalati kötvényekkel a befektetési alapkezelő várakozásai szerint évi 9-10 százalékos éves hozamot lehet elérni.

 A Concorde 2016 Devizás Vállalati Kötvény Származtatott Befektetési Alap portfóliója jellemzően magyar vállalati kötvényeket tartalmaz majd, így a futamidő végére a jelenlegi hozamszintek alapján a banki betéti kamatokénál várhatóan jelentősen magasabb hozamot érhet el. Az alap zártvégű, 2016. november 30-án jár le, de a BÉT-re is bevezetik.

 Előreláthatóan OTP 2016, OTP Perpetual, Opus, MOL senior, Magnolia, esetleg az Erste Perpetual kötvényei, illetve az MNV Richter, az MFB, valamint a magyar állam devizában denominált eurós kötvényei lesznek majd az alapban. Aktív kereskedést a papírok nem igényelnek majd, de kedvező piaci körülmények esetén nem kizárt, hogy átrendezésre kerül a porfólió – áll a befektetési alapkezelő tájékoztatójában.

 Miért jó vétel a Concorde szerint?

- Euróban akár 9-10 százalékos éves hozam érhető el (tehát évente számítva, a teljes futamidő,tehát az5 év során!ó), ami lényegesen meghaladja az euróban jelenleg elérhető "akciós", rövid lejáratú eurós bankbetétek kamatait is.

- Az alap befektetési jegyeinek névértéke csupán 10 euró, így az 50-100 ezer euró névértékű vállalati kötvények szélesebb kör számára elérhetők.

- A befektetési jegy TBSZ-re tehető, futamideje is hasonló a TBSZ-éhez, így a befektetés adómentes is lehet.

- Az alapot Magyarország egyik legjobb alapkezelője, a Concorde Alapkezelő kezeli, amely az esetleges piaci változásokra gyorsan tud reagálni.

 Főbb kockázatok a Concorde szerint

- A magyar eszközök tartós leértékelődése (például az IMF megállapodás hiánya miatt), vagy a kötvénykibocsátók és a garantőrök fizetésképtelensége.

- A hozamok emelkedése, vagy a kötvényárfolyamok másodpiaci esése átmeneti veszteséget jelenthet.

- Kevésbé likvid, nincsen napi nettó eszközértéken forgalmazás.

- Jelentős euró kamatemelkedés esetén az évi 9-10 százalékos hozam esetleg már kevésbé vonzó.

Hozzászólások