Ásó,kapa…
A Mezőgazdasági Múzeum esküvőbizniszének eshetnek áldozatul városligeti fák, ugyanis „látogatóközpont” épül a Vajdahunyad vára mellé.

Kivágásra ítélve


ALiget-haditerv

A választásokig nem várhatók nagyobb építkezések a Liget-projekt részeként, inkább a parkrehabilitációra koncentrálnak. A 75-ös és 79-es trolibusz Városligetből Dózsa György útra áthelyezett új vezetékeiről máris élénk vita folyik, hogy szükség van-e rájuk, és rontják-e a Hősök tere látványát. E hónapban elindul a Városliget táj- és kertépítészeti megújításának első üteme: a Szépművészeti Múzeum környezete és a Vakok Kertje születik újjá, valamint új sportpályákat, illetve félhektáros kutyás élményparkot is kialakítanak – közölte a Városliget Zrt.
A Fővárosi Állatkert Pannon Parkjának alapkövét a napokban letették, és novemberben megkezdődik az Olof Palme Ház műemléki restaurálása, ami a tervek szerint 2018 végére fejeződik be. Az épület pontos funkciója még nem tisztázódott. A jövő év második felére tervezik a Szabolcs utcai Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ átadását is. A választásokra befejeződik a Szépművészeti Múzeum felújítása, ami után ismét látogatható lesz a Román Csarnok. A múzeum ezután ismét bezár, hogy berendezhessék az új állandó kiállításokat, így a látogatók jövő ősszel vehetik véglegesen birtokba az intézményt.
2017 végén az új Néprajzi Múzeum kivitelezési munkálatai is elindulnak, ez ugyanis nem a park, hanem az 56-osok terén található parkoló helyén épül fel. A tervek szerint 2019 végére készül el az etnográfiai gyűjtemény új otthona. A Magyar Zene Háza és az Új Nemzeti Galéria munkálatai jövőre indulhatnak meg – szól az optimista közlés –, és 2019-ben és 2020-ban készülnek el az új múzeumok. A Zene Háza generálkivitelezői tenderére beadott pályázatok jóval a tervezett összeg fölötti költségvetéssel számoltak, ezért írtak ki augusztus közepén új, ezúttal tárgyalásos tendert. A Nemzeti Galéria tervezési fázisa máig nem zárult le. Hiába került ki a Városligetből a Közlekedési Múzeum, a neki álmodott épületet azért felépítik, hogy a magyar innovációról szóló kiállítás kapjon helyet benne. A Mérték Építészeti Stúdió több mint egymilliárd forintot kap a tervezésért – derül ki egy minapi közbeszerzési kiírásból. A 2017-es költségvetés 33 milliárd forintot, a 2018-as pedig 41 milliárdot irányzott elő a Liget Budapest Projekt munkálataira.