Egyszemélyesműsor
Felrúgta a kollektív vezetést garantáló ütemezett generációváltás szabályait Hszi Csin-ping kínai pártfőtitkár-államfő. Az utódjelöltje kiemelésének elmulasztásával megerősítette ugyan évtizedek óta példátlan hatalmát, de az esetleges kudarcokért viselt felelősséget is magára húzta.

Az abszolút középpont

Hetenacsúcson
Hszi Csin-ping (64 éves): Úgynevezett „kisherceg”, akinek apja Mao Ce-tung magas rangú harcostársa volt, de később a családjával együtt kegyvesztetté vált, és vidékre száműzték. A kommunista vezetés ötödik generációjának képviselőjeként a Kínai Kommunista Párt (KKP) 2012-es kongresszusán lett pártfőtitkár, és a következő évben államfő. A vegyészmérnöki végzettségű Hszi a gazdaságilag és katonailag rendkívül erős Kína élén olyan kivételes hatalmat birtokol, mint Mao, illetve a reformokat elindító Teng Hsziao-ping kivételével a népköztársaság 1949 óta íródó történetében senki. Célja megerősíteni Kína pozícióját a nemzetközi porondon, és a kommunista pártét az országon belül.
Li Ko-csiang (62): A szegény kelet-kínai Anhuj tartományban, helyi pártkáder gyerekeként született, jogi és közgazdasági végzettséget szerzett. A szintén a KKP ifjúsági szervezetében karriert csinált akkori pártfőtitkár-államfő, Hu Csin-tao protezsáltjaként került be 2007-ben a politikai bizottság (pb) állandó bizottságába, ahol a vele együtt előléptetett Hszi riválisa volt az utódlási folyamatban. 2013 óta miniszterelnök, a gazdasági reformok támogatójának tartják, ám a 2015-ös tőzsdei összeomlás után az állam központi szerepét hirdető Hszi szűkítette a mozgásterét. A hierarchiában elvileg ő a második legmagasabb rangú kínai politikus, de az évtizedek óta leggyöngébb pozíciójú kormányfőnek tekintik.
Li Csan-su (67): A Pekinget északról határoló Hopej tartományban az 1980-as években ő és Hszi két szomszédos megyének volt a párttitkára, azóta tart a barátságuk és a bizalmi viszonyuk. Hszi a 2012-es hatalomra kerülését követően a kabinetfőnökévé tette, és eddig Li irányította a párt különböző szerveinek napirendjét meghatározó adminisztratív osztályt is. Hszit rendszeresen elkíséri külföldi útjaira, és a távollétében kétszer is személyesen képviselte a Vlagyimir Putyin orosz államfővel folytatott tárgyaláson. A kommunista ortodoxia híve, az 1980-as évek elején a reformista pártfőtitkárnak, a később Teng által túlzott liberalizmusa miatt leváltott Hu Jao-pangnak írt, az eszméket védelmező levelét a Zsenmin Zsipao központi pártlap is lehozta. A hierarchia harmadik legmagasabb rangú tagja, aki a parlament elnöke lehet.
Vang Jang (62): Anhuj tartományban, munkáscsaládban született, politológiából diplomázott, és a KKP ifjúsági szervezetében karriert befutottak frakciójához tartozik. Előbb a tartományi jogú Csungcsing város, majd Kanton tartomány párttitkára volt, mindkét helyen a gazdasági liberalizáció bátorítójaként viselkedett. Miniszterelnök-helyettesként a külkereskedelmet felügyelte, és Pekinget képviselte az amerikai–kínai kereskedelmi tárgyalásokon. A várakozások szerint a pénzügyi és gazdaságpolitikáért felelős első miniszterelnök-helyettes lesz.
Vang Hu-ning (62): A Kína Kissingereként is emlegetett Vang a Csiang Cö-min 1989–2002 közti pártfőtitkár-államfő fémjelezte sanghaji frakció tagja, két évtizede a pekingi vezetés külpolitikai guruja. Rendszeresen elkíséri Hszit a külföldi útjaira, de tanácsadója és beszédírója volt már Csiangnak és Hu Csin-taónak is. Az 1980-as években egyetemi professzorként az erős vezető iránti igényt megfogalmazó neoautoritarianizmus szószólójaként tűnt fel, és a KKP főideológusaként az lesz a feladata, hogy a párt központi szerepét senki se kérdőjelezhesse meg.
Csao Lo-csi (60): A Tibettel határos Csinghaj tartományban született, és a karrierjét is ott kezdte. A bányászatáról ismert tartomány az irányításával 1999–2007 között megháromszorozta a gazdasági teljesítményét. A pb állandó bizottságába 2012-ben állítólag azért nem került be, mert a testület létszámát kilencről hétre csökkentették. Az utóbbi öt évben a KKP személyzeti osztályának vezetője volt, és segített Hszi szövetségeseinek az előrejutásban. Csao és Hszi apja barátok voltak. A párt fegyelmi osztályának a vezetője lesz, és ezen a poszton a Hszi által központi kérdésnek tartott – és a politikai riválisokkal való leszámolást segítő – korrupcióellenes harcot irányítja majd.
Han Cseng (63): Technokrataként kakukktojás a legfelső politikai vezetésben. Különböző posztokon három évtizedet töltött Sanghajban, amelynek a korrupció miatt később 18 év börtönt kapott Csen Liang-jü 2006-os leváltása után rövid ideig az ügyvezető párttitkára volt. A poszton öt hónap után Hszi váltotta. A sanghaji frakció tagjának tartják, kivételes memóriájú menedzser, aki a Kína pénzügyi központjává emelkedett nagyváros látványos fejlődésében meghatározó irányítói szerepet játszott. A tervgazdasági módszerekkel szemben a piacgazdasági politikát támogatja, és 2012 óta a pb tagja. A sanghajiak körében azzal is népszerűvé vált, hogy korlátozta a Kína elmaradottabb részeiből érkező bevándorlást, amitől a helyiek az oktatási és az egészségügyi rendszerüket féltik.