Egyférfi,többeset
Egy újabb eljárásban is vádemelést javasolt a rendőrség Benjamin Netanjahu ellen. Bár ez az ügy a leginkább megalapozott, az izraeli kormányfő a politikai túlélés nagymestere.

Vádak árnyékában

Akormányfőszennyese
Ajándékok szívességekért. A rendőrség által vádemelésre javasolt első ügyben Benjamin Netanjahu és felesége – sokszor a saját kérésükre – drága ajándékot, szivart, pezsgőt, ékszert kapott Arnon Milchan hollywoodi producertől és James Parker ausztráliai milliárdostól. A közel 300 ezer dollár értékű kedvességekért cserébe állítólag a kormányfő segített hosszabb távú amerikai vízumot szerezni Milchannak. Netanjahu azért is lobbizott, hogy meghosszabbítsák azt az időt, amin belül a külföldön élő izraeliek hazatelepülésük esetén adókedvezményt kapnak. A többek között a Micsoda nő! producereként ismert Milchan jól járt volna, de végül az izraeli pénzügyminisztérium elkaszálta a javaslatot.
A Jediót Ahronót-ügy. A bűnüldöző szervek által ugyancsak vádemelésre javasolt botrányban Netanjahu azzal környékezte meg Arnon Mozest, a Jediót Ahronót című vezető napilap kiadóját, hogy az újságja kedvező színben tüntesse fel a kormányfőt. Cserébe Netanjahu azt ígérte, ráveszi az őt elkötelezetten támogató Sheldon Adelson Las Vegas-i kaszinómágnást, hogy korlátozza az Israel Hayom ingyenes újság terjesztését. Az Adelson által pénzügyileg támogatott lap bőven kiszolgálta ugyan Netanjahu érdekeit, de komoly riválisává vált a Jediót Ahronótnak. Az ügylet végül nem jött létre, de a róla szóló telefonbeszélgetéseket Ari Harov, Netanjahu volt kabinetfőnöke rögzítette. Harov az állam tanúja.
A Bezeq-botrány. A harmadik, most vádemelésre javasolt eljárásban a távközlési tárcát 2014–2017 között magának megtartó miniszterelnök jogtalan előnyökhöz juttatta a Bezeqet, Izrael legnagyobb távközlési vállalatát. A cég a szakértői vélemények ellenére megvehette a Yes nevű ágazati riválisát. Ráadásul a valós érték többszöröséért, aminek révén több tízmillió dollárt sikkaszthatott Saul Elovics, Netanjahu barátja, aki 2010 óta a Bezeq fő részvényese, de egyben a Yes tulajdonosa is volt. Cserébe a Bezeq által birtokolt Walla hírportál szerkesztésébe a kormányfő állítólag napi beleszólást kapott, s az ízlésének megfelelő újságírókat és szerkesztőket vettek fel. A portálról eltűntek a Netanjahu családot bíráló tartalmak, helyettük dicsérő és hízelgő cikkek, képek jelentek meg róluk. Elovics, a felesége és a fia jelenleg börtönben ül, a távközlési tárca volt főigazgatója, Slomó Filber és Nir Hefec, a Netanjahu família volt PR-tanácsadója is az állam tanúja.