Távmunkatársak
Sem a home office, sem a videókonferencia, sem az e-mail nem lesz már a régi a koronavírus utáni világban – jósolják kutatók.

Állásidő


Hallatlanulrossz
„Na, most jól hallom.” Összeadván a mindkét fél számára megkönnyebbülést hozó mondat előtti kellemetlen másodperceket, illetve hozzájuk számítva minden olyan rövidke időszakot, amelyben valamiféle hangprobléma miatt nem halad a munka, az jön ki, hogy egy ember egy héten átlagosan 29 percet veszteget el a munkaidejéből. Legalábbis ennyi jött ki az Egyesült Királyságban, ahol az audiotermékeket gyártó Epos megbízásából az Ipsos piackutató cég vizsgálta a helyzetet. Gyorsan kikalkulálható, hogy a 29 perc mit jelent: évente három munkanap mínuszt. Több száz munkavállalóra vetítve ez már szabad szemmel látható mennyiségű kidobott pénz.
A kutatás válaszadóinak 87 százaléka tapasztalt már hangminőségi problémákat a munkavégzése során. A másik fél halk, a háttérzaj erős, a vonal visszhangzik vagy akadozik – ezeket sorolták a leginkább zavaró jelenségek közé. A megkérdezettek 23 százaléka érezte már hangproblémák közben, hogy a vonal másik végén lévő ügyfél türelme fogytán van. 18 százalékuk számolt be arról, hogy esett már el fontos üzlettől ilyesmi miatt. De az is gond, ha a munkavállaló érzi magát kellemetlenül: a megkérdezettek 95 százaléka szerint a túlzottan hangos irodai környezet időnként hátráltatja a munkában.
A megfelelő eszközök kiválasztásához új aspektust ad a járvány miatt kialakult helyzet, melyben egyik hétről a másikra világszerte tízmilliók váltottak home office-ra. Otthona válogatja, hogy az irodában megszokott környezetnél zajosabb vagy nyugodtabb munkasarok alakítható ki. Mindkét esetben fontos felmérni, elégséges-e, ha a munkavállalók a saját headsetjükön, különféle sávszélességű vonalakon kommunikálnak munkatársaikkal és akár az ügyfelekkel.