Játékatűzzel
Az elnöki hatalom, az alkotmány és a törvények határait feszegeti Donald Trump a katonák Los Angelesbe küldésével, amivel azt üzeni, hogy senki ne merje az illegális bevándorlók deportálását gátolni.

Forró helyzet


Házaspárbaj

Ellentétes oldalon
Donald Trump és Elon Musk látványos szakítása – amiről elvonták a figyelmet a Los Angelesben történtek, az elnök új célpontjává pedig Gavin Newsom kaliforniai kormányzó lépett elő – nyomás alá helyezhet egy valódi házasságot. A világ leggazdagabb emberének meghatározó munkatársa volt a kormányzati hatékonyságért felelős minisztérium (DOGE) nevű akciócsoportban a 33 éves Katie Miller, aki Muskhoz hasonlóan különleges kormányzati alkalmazottként dolgozott. Így neki sem kellett megfelelnie az etikai és összeférhetetlenségi szabályoknak, de 130 nap után távoznia kellett a pozíciójából. Azóta a háromgyerekes anya befolyásos tanácsadóként Musknak dolgozik tovább. A férje viszont a Fehér Házban maradt: a 39 éves Stephen Miller az elnök helyettes kabinetfőnöke, és a Kaliforniában éppen brutalitással demonstrált deportálási politika megalkotója. Trump első mandátuma alatt, a kormánygépezetben dolgozva ismerkedtek meg, s 2020-ban házasodtak össze. A köszöntőt Trump mondta, az eseményen magas rangú kormánytisztviselők vettek részt, a szórakozásról pedig mások mellett egy Elvis Presley-imitátor is gondoskodott.
Nem ők az elsők, akik a politikai frontvonal ellenkező oldalán találták magukat házaspárként. Kellyanne Conway 2016 júliusától Trump kampánymenedzsere volt, majd a választási siker után tanácsadói állást kapott a Fehér Házban, a nevéhez fűződik az „alternatív tények” kifejezés, amivel az elnök valótlanságait próbálta kedvezőbb színben feltüntetni. A férje, George Conway ügyvédként a republikánusok hagyományos konzervatív szárnyát támogatta, és 2018-ban a The New York Times napilapban másodmagával írt véleménycikkben nevezte alkotmányellenesnek Trump egyik jogi manőverét. Egyre vehemensebben bírálta az elnököt és 22 évi házasság után, 2023-ban elvált a feleségétől.
Semmilyen politikai vihar nem tudta viszont elválasztani egymástól James Carville-t és Mary Matalint. Az előbbi a demokrata Bill Clinton stratégája volt – ő fogalmazta meg az 1992-es győztes stratégia jelszavát, „A gazdaság, te hülye” (The economy, stupid) –, míg az utóbbi az elnökválasztás vesztese, idősebb George Bush kampányában dolgozott tanácsadóként. Ez nem akadályozta meg, hogy 1993-ban összeházasodjanak – két lányuk született –, s bár azóta is feltűntek demokraták, illetve republikánusok mellett, a békés együttélés titkának azt tartják, hogy otthon nem beszélnek politikáról. Annál inkább a tévében, meghívott szakértőként, gyakran egymással is vitatkozva, de saját magukat alakítva feltűntek az HBO egy évadot és tíz részt megélt 2003-as K Street című sorozatában is, ami washingtoni szuperlobbistákról szólt.