szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A csütörtök esti nyugat-dunántúli heves zivatarok ellenére az ország nagy részén még rendkívüli meleg volt az éjszaka - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ).

Az országos átlagos minimum hőmérséklet 20,3 Celsius-fok volt. Ez több mint öt fokkal haladta meg az év ezen időszakában jellemző értékeket (15,1 fok).

Bár ezúttal a hajnali melegrekord nem dőlt meg, a Lágymányoson mért 24,2 fokos minimum hőmérséklet megegyezik a János-hegyen 2015-ben regisztrált legmagasabb minimum hőmérséklet fővárosi rekordjával - közölte az OMSZ.

Budapesten, Pest, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád és Jász-Nagykun-Szolnok megyében továbbra is a legmagasabb, harmadfokú figyelmeztetés van érvényben. A csúcshőmérséklet általában 32-38 fok között valószínű, de a nyugati határvidéken csupán 29, 30 fok valószínű. Késő estére 22-30 fok közé hűl le a levegő.

A meteorológiai szolgálat szerint nyugat felől egy lassan mozgó hidegfront éri el térségünket, hatására pénteken még csak az északnyugati, nyugati tájakon, szombaton már országszerte visszaesik a hőmérséklet.

Szombaton a több órás napsütés mellett többfelé várható eső, helyenként lehet zápor, zivatar. Késő délután, estefelé a keleti határvidéken tartós eső is valószínű. Többfelé lesz erős, zivatar környékén viharos a szél.

A leghidegebb órákban 16-22 fok lehet. A nappali maximumok általában 24-29 fok között alakulnak, de az északnyugati határvidéken ennél pár fokkal hűvösebb, a Nyírségben és a keleti határvidéken 30-33 fok is lehet.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Az Európai Bíróság főtanácsnoka szerint a magyar kormány bíróságnak képzelte magát

Az Európai Bíróság főtanácsnoka szerint a magyar kormány bíróságnak képzelte magát

Trump bejelentette, hogy 25 százalékos vámot fog kivetni az európai termékekre

Trump bejelentette, hogy 25 százalékos vámot fog kivetni az európai termékekre

Régivágású texasi tuningot kapott az új Ford Mustang, itt a 850 lóerős Hennessey Super Venom

Régivágású texasi tuningot kapott az új Ford Mustang, itt a 850 lóerős Hennessey Super Venom

Csúnyán visszaesett a magyar autóexport decemberben, az akkuexport még inkább

Csúnyán visszaesett a magyar autóexport decemberben, az akkuexport még inkább