Kiberbiztonság: Meddig kell elkészülnie a kötelező auditnak?
A kiberbiztonsági követelmények teljesítése érdekében további fél év felkészülési időt kaptak az érintett szervezetek.
Elveszítheti floridai luxusvilláját Dmitrij Ribalovljev ismert orosz milliárdos. Válófélben van, és felesége nem enged.
Az orosz milliárdos négy évvel ezelőtt Donald Trump ingatlanmágnástól 100 millió dollárért vásárolta a Palm Beach-en, az Atlanti-óceán partján lévő pazar villát. Trump egyébként 2005-ben, még mindössze 41 millióért jutott hozzá.
A milliárdos 45 éves felesége, Jelena azonban köti az ebet a karóhoz, nem járul hozzá semmilyen változtatáshoz az ingatlanban és az eladását is blokkolja. Bírósági meghallgatásán azt mondta, hogy az ingatlant papíron tulajdonló, valójában férje befolyása alatt lévő projektcég nem kérdezte meg őt sem a vásárlás előtt, sem azóta az ingatlan sorsáról, márpedig szerinte a válási alku egyik része, hogy őt és nem két lányát (Jekatyerinát és Annát) illeti a luxus villa.
Ugyanezeket mondta a másik amerikai luxusingatlan, a Manhattanben lévő, 88 millió dollárért vásárolt penthouse esetében is, ott is kisemmiznék, ha hagyná. Korábban Genfben egy francia kastélyra emlékeztető házuk volt, de lebontatták és egy kisebbet építtettek helyette. Most persze ezen is vitatkoznak.
Egyelőre patthelyzet van, de egyes jogi szakértők szerint - akiket a The New York Times idézett - végül a milliárdos engedni fog, mert a válókeresetet beadó feleségnek erős adu van a kezében: a férj elismerte, hogy többször is megcsalta.
A kiberbiztonsági követelmények teljesítése érdekében további fél év felkészülési időt kaptak az érintett szervezetek.
Bővült azon fejlesztési lehetőségek köre, amelyekre a Demján Sándor Tőkeprogramban forrást igényelhetnek a vállalkozások.
Az öröklés előkészítése, a vagyon átruházása bonyolult, tudatosságot igénylő folyamat – különösen akkor, ha működő cég is van a javak között.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Hivatalos panaszt nyújtott be az Európai Bizottság versenypolitikai főigazgatóságához Tordai Bence Paks II. ügyében. Az ellenzéki politikus szerint a projektre 2017-ben kiadott uniós jóváhagyást vissza kell vonni, és eljárást kell a magyar kormány nyakába akasztani.