Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Dunald Trump partnerséget kötött egy grúziai óriási ingatlanberuházás helyi főnökével. És eladta saját nevét is a siker érdekében.
A grúziai Batumi városában 47 emeletes luxustoronyházat épít az a vegyesvállalat, amelyben a világ legismertebb ingatlanos vállalkozója, Dunald Trump is szerepet vállalt. A 250 millió dolláros beruházás hamarosan indulhat. Trump ugyanazt a trükköt dobja be, mint több más projektjénél: nem ad pénzt, csak a nevét, amit meghallva sokan örömmel adnak majd pénzt a beruházásra, illetve vásárolnak majd lakást vagy irodaterületet a komplexumban.

Helyi partnere a Silk Road Group, a környék egyik legerősebb pénzügyi és befektetési vállalata. Ez a cég is abban reménykedik, hogy Trump nevével könnyebb lesz hitelt találni. A milliárdos nagy fantáziát lát Grúziában és különösen Batumiban, úgy véli, hogy az ingatlanon kívül a szolgáltató szektor is nagy fejlődés előtt áll.
A 2008-as grúz-orosz háborúskodás után egy időre leállt a külföldi tőkebeáramlás, de 2010-ben már 814 millió, 2011-ben pedig 981 millió dollárnyi tőke érkezett, mindkettő 20-23 százalékos emelkedés a megelőző évekhez képest.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?