Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Felpörögni látszik az ingatlanok forgalma a Balaton-parton, igaz, a kereslet bemozdulása az árakban még nem mutatkozik meg, jórészt stagnálnak 2011-hez képest
A kereslet eddig nem tükröződött az árakban, azok jórészt stagnálnak 2011-hez képest, sőt bizonyos típusoknál enyhén csökkennek is. A 2011-es átlagárak alapján a tóparti kistérségek továbbra is a legdrágább területek közé tartoznak. Az ország 173 kistérségéből csupán tíznek a fajlagos ára haladta meg a 200 ezret négyzetméterenként, ebből öt a tóval határos volt. Mintegy 280 ezer forintos átlagértékével például a fonyódi és a siófoki kistérség még a budapesti átlagot is megelőzi.
Élénkülő kereslet, stagnáló árak és visszatérő befektetők jellemzik a Balaton térségének ingatlanpiacát – idézi a Világgazdaság az OTP Ingatlanpont piaci jelentését.
A déli parton – például Siófokon, Zamárdiban, Balatonlellén – továbbra is népszerűek az új építésű vagy újszerű állapotban lévő lakások, jellemzően a minimum 1,5-2 szobás elosztású, 15 millió forint körüli vételárú ingatlanokat keresik az ügyfelek. „A vízpart közelsége, a társasház és környezetének minősége akár 20 millió forint környékére is feltornázhatja azt az árat, amit a vásárlók hajlandók kifizetni” – mondja Kosztolánczy György, az OTP Ingatlanpont ügyvezető igazgatója. Családi házakat csak szélsőséges áron, 10-15 millió forint alatt, vagy 40 millió forint felett keresnek az érdeklődők.
A Balaton északi partján a legnépszerűbb környékek közé Balatonalmádi, Balatonfüred, Tihany és szomszédsága tartozik. Ezeken a területeken a kisebb nyaralók, a családi házak és az építési telkek is keresettek, jellemzően 10-15 millió forint körüli értéken. A régebbi típusú, jellemzően egyszobás nyaralóapartmanok iránt is nőtt az érdeklődés, ezekért 4-7 millió forint körüli összeget hajlandók a vevők fizetni.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.